bezár
 

art&design

2016. 03. 02.
Átadták a 2016-os Derkovits-ösztöndíjakat
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Huszonkét fiatal képzőművész kapta meg a Derkovits-ösztöndíjat a budapesti Műcsarnokban, ahol kiállítás is nyílt a győztesek munkáiból.

Szegő György, a Műcsarnok művészeti igazgatója a keddi díjátadón felhívta a figyelmet arra, hogy az 1955-ben alapított Derkovits Gyula képzőművészeti díj presztízsértékkel bír az intézmény és a fiatal kiállító művészek számára is. Mint mondta, a huszonkét díjazott hamarosan a magyar képzőművészeti élet kánonjának meghatározó szereplőjévé válhat.
    

prae.hu

"Ez nem egy egyszerű formális tradíció: a díj hagyományának fenntartása a magyar képzőművészeti élet számára kulcsfontosságú" - hangsúlyozta.
    

Felhívta a figyelmet arra, hogy a most nyíló kiállításon az első-és másodéves ösztöndíjasok munkái láthatók, a végzősök beszámoló-tárlatát másik helyszínen rendezik meg.
    

Szegő György elmondta: a beszámoló tárlat együtt látható a Frissen című kiállítás művészeinek munkáival, amely generációs hidat képez a fiatal és tapasztaltabb művészek között. A Frissen alkotói közül korábban többen ugyancsak Derkovits-ösztöndíjban részesültek például Orosz István vagy Jovián György - tette hozzá.
    

Szurcsik József Munkácsy Mihály-díjas képzőművész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem rektorhelyettese méltatásában felhívta a figyelmet a kiállított munkák sokféleségére, valamint arra, hogy az alkotók művészet nyelvén olyan munkákat hoztak létre, amely formálja a társadalmat és a világot.
    

"Fontos a Derkovits-ösztöndíj azért is, hogy a művész ne sodródjon, ne legyen megvásárolható, csábító ígérgetéseknek ne essen áldozatul, de ne is dőljön be és ne őrlődjön fel az egyéniségkeresés közepette" - hangoztatta Szurcsik József, hozzátéve, hogy ez a kiállítás azt is bizonyítja: létezik egy ellenpont, egy másik oldal, akinek fontos a minőségi művészet.
    

Mint mondta, a díj ösztönző támogatásként segíti a fiatal alkotók boldogulását és így közvetlenül járul hozzá új műveik megalkotásához. Az ösztöndíj összege jelenleg havi 100 ezer forint és a nyertesek egy éven át kaphatják meg.
    

Derkovits-ösztöndíjban részesült Békési Ervin, Borsos Lőrinc és Lőrinc Lilla, valamint alkotótársuk Borsos János; Fabricius Anna, Felsmann István, Gallov Péter, Gombos Andrea, Hajas Katinka, Hardi Ágnes, Horváth Csaba Árpád, Izsák Előd, Jakatics-Szabó Veronika, Karsai Dániel, Keller Diána, Kovács Budha Tamás, Kristóf Gábor, Kútvölgyi- Szabó Áron, Martin Henrik, Molnár Zsolt, Szalay Péter, Szécsényi-Nagy Loránd.
    

A Derkovits-ösztöndíjasok kiállítása március 26-ig tekinthető meg. A díjakat Hóvári János, a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. (MANK) főigazgatója adta át.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Az acb Galéria Redők című tárlatáról
Lugosi LUGO László utánkövetése – elhangzott az emléktábla avatásán

Más művészeti ágakról

Renaud-Delage: Gru 4
színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
Bartók György szerzői estje a Fugában


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés