bezár
 

zene

2016. 01. 20.
Diana Krall és Cécile McLorin Salvant a Müpában
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Két népszerű dzsesszdívával kedveskedik a műfaj szerelmeseinek 2016-ban a Müpa: március 11-én az egzotikus gyökerekkel rendelkező Cécile McLorin Salvant mutatkozik be a magyar közönségnek, míg június 30-án az ötszörös Grammy-díjas énekes-zongorista, Diana Krall ad koncertet Budapesten.

A Müpa MTI-hez eljutatott szerdai közleménye szerint az idén 27 éves, francia és haiti felmenőkkel büszkélkedő, miami születésű Cécile McLorin Salvant 2010-ben adta ki első szólóalbumát, majd ugyanebben az évben megnyerte a kiemelkedő presztízsű Thelonious Monk Nemzetközi Jazzversenyt. Az énekesnő 2013-ban megjelent, WomanChild című lemezét Grammy-díjra jelölték a legjobb vokális jazzalbum kategóriájában, a For One to Love című, örökzöldek mellett öt eredeti szerzeményt is felvonultató 2015-ös albuma szintén Grammy-várományos.
    

prae.hu

Mint a közlemény fogalmaz, a kritikusok szerint a barokk zenei tanulmányokat is maga mögött tudó Cécile McLorin Salvant a fiatal dzsesszénekesnők egyik legeredetibb és legkarakteresebb előadója, aki a világ élvonalába tartozó ritmusszekcióval érkezik a Müpa Fesztivál Színházába, hogy többek között az erős nőkről és a szerelemről énekeljen.
    

Diana Krall több mint két évtizede állandó szereplője a nemzetközi zenei életnek, nincs rajta kívül még egy előadó, akinek nyolc lemeze egyből a Billboard dzsesszalbumokat tömörítő listájának élén nyitott volna. Az énekesnő több mint 15 millió korongot adott el eddig, kilenc arany-, három platina- és hét többszörös platinalemezzel büszkélkedhet.
    

Legújabb, sorban tizenkettedik albuma, a hangmérnöki munkáért Grammy-jelölést kapott Wallflower tavaly februárban látott napvilágot, amelyen a kanadai énekesnő többek közt Paul McCartney, Elton John és Bob Dylan popslágereit bújtatja dzsesszköntösbe. A Müpa 2015/2016-os évadát záró koncerten Diana Krall régebbi slágerei mellett az új album dalaira is számíthatnak a rajongók - olvasható az intézmény közleményében.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Platon Karataev: Napkötöző
Nils Frahm: Day
Simon Géza Gábor: A magyar jazztörténet ösvényein. A magyar jazztörténeti kutatás hatvanöt esztendeje 1958–2023

Más művészeti ágakról

színház

Egy tökéletes nap Szenteczki Zita rendezésében a Hatszín Teátrumban
Gimesi Dóra: Amikor mesélni kezdtek a fák
Sírtunk Cannes-ban az Un Certain Regard izlandi nyitófilmjén
irodalom

Hajdu Levente volt a Kötetlenül sorozat vendége


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés