bezár
 

zene

2015. 12. 03.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemet is jelölték az Európai Örökség címre
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Kilenc helyszínt, köztük a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemet is javasolta az Európai Örökség címre az Európai Bizottság által felállított független testület.

A Miniszterelnökség csütörtöki tájékoztatása szerint a bizottság februárban ítéli oda a címet hivatalosan a helyszíneknek, az ünnepélyes átadást áprilisban tartják Brüsszelben. A részt vevő tagállamok előzetes válogatás után 18 pályázatot továbbítottak a testületnek, amely kilenc helyszínt javasolt a címre.
    

prae.hu

A Zeneakadémiát névadója, Liszt Ferenc alapította 1875-ben. Sokoldalú intézményről van szó, amely oktatási intézmény, nemzetközi zeneművészeti egyetem és koncertközpont is egyben. "Zenei örökségünket állítja előtérbe, miközben hű a nyitottság, a kreativitás és az újítás szelleméhez, valamint európai és nemzetközi jellegéhez. Az Akadémiának a szecesszió egyik remekműve, Korb Flóris és Giergl Kálmán 1907-ben átadott épülete ad otthont. Hozzá tartozik többek között a Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont, a Kodály Intézet és a Kodály Múzeum" - olvasható a Zeneakadémiáról szóló méltatásában.
    

Az Európai Örökség címre javasolta a szakértői testület a krapinai neandervölgyi lelőhelyet és múzeumot Horvátországban, az olomouci Přemysl-várat és az Érseki Palota Múzeumát Csehországban, a portugáliai Sagres-fokot, Ausztriában a bécsi Hofburgot, az észtországi tartui egyetem történelmi épületegyüttesét, a belgiumi Monsban lévő Mundaneumot, az I. világháború keleti frontjának 123. számú temetőjét Lengyelországban és a franciaországi, strasbourgi európai negyedet is.
    

Az elmúlt két évben az európai eszméket, értékeket, történelmet és integrációt hirdető és jelképező 20 helyszín - köztük egyetlen magyarként a soproni Páneurópai Piknik Emlékpark - kapta meg a címet.  
    

Az Európai Örökség címet az Európai Bizottság azzal a céllal hozta létre, hogy elismerje azokat a helyszíneket, amelyek a történelem során Európa újraegyesítéséhez járultak hozzá. A címtől azt remélik, hogy "az európai polgárokban megerősítse az unióhoz való tartozás érzését", élénkítse a kultúrák közötti párbeszédet.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Einstürzende Neubauten az Akváriumban
Bartók György szerzői estje a Fugában
Interjú Wéber Kristóffal a klasszikus művészetekről és a Keringőről
Nils Frahm: Day

Más művészeti ágakról

art&design

KristofLAB „Artificial Paradise” című kiállítása a MAMŰ Galériában
art&design

Riport a Honey, have you ever heard of “zacskós-tej-tartó”? című kiállítás kurátoraival, Mayer Kittivel, Novák Piroskával és Viski Noémivel
Egységes fordításban Proust: Az eltűnt idő nyomában hét kötete


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés