bezár
 

art&design

2015. 10. 16.
Párizsi kifutón köszönt vissza a Magyar Zene Háza dizájnja
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Liget Budapest projekt egyik tervezett építménye, a japán Fudzsimoto Szu által megálmodott Magyar Zene Háza inspirálta ruhakölteménnyel is érkezett az idei párizsi divathétre egy svájci divatcég.

A Városligetbe tervezett épület tetejének áttöréses ornamentikáját idéző ruhadarab az Akris divatház 2016-os tavaszi-nyári kollekciójába tartozik, amelynek minden darabját a japán sztárépítész egy-egy emblematikus munkája inspirálta.

prae.hu

A cég kreatív igazgatója, Albert Kriemler akkor ismerkedett meg Fudzsimotóval, amikor az Université Paris-Saclay kötelékében dolgozott és óriási hatással voltak rá a japán építész munkái.

Kriemler szerint a ruhával a Városligetbe álmodott épületnek a környezettel való könnyed kapcsolatát szerették volna hangsúlyozni. "Fudzsimoto Szu olyan építész, aki megérti, hogy a szemünkön kívül több érzékszervünk is van" - idézte a kreatív igazgatót az ArchDaily nemzetközi építészeti portál.

Az Akris jövő tavaszi-nyári kollekciójának darabjai egyebek közt Fudzsimoto Miamiba divatnegyedébe álmodott "üvegvízesését" és a londoni Kensington Gardensben álló Serpentine Gallery általa tervezett 2013-as nyári kerti pavilonját idézik.

A nem hagyományos értelemben vett múzeumnak, hanem interaktív, zenei élményközpontnak szánt Magyar Zene Háza tervezésére tavaly írt ki nyílt, nemzetközi építészeti pályázatot a Liget Budapest projektet bonyolító Városliget Zrt.

A világ minden tájáról érkezett, 170 pályamű közül a nemzetközi, szakértői zsűri végül Fudzsimoto tervét választotta ki, akivel később meg is kötötték a szerződést az azóta Bartók Központ - Magyar Zene Háza névre keresztelt zenei központ tervezésére.

A Városliget Zrt. által az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a nemzetközi szaksajtó által is dicsért új épületnek köszönhetően egy nyitott, modern kiállítástechnikai megoldásokat alkalmazó, közösségi intézménnyel fog gazdagodni a magyar kulturális élet.

Az építkezés a tervek szerint jövő nyáron kezdődik a Városligeti-tó partján, a volt Hungexpo irodák helyén.

Forrás: ArchDaily

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

(Súlyosan elfogult vélemény)
art&design

Mátrai Erik AIR című kiállításáról
art&design

Gondolatok Metzing Eszter The skin sees when the eyes touch című kiállításáról, Inda Galéria / Budapest
art&design

Nagyívű nemzetközi kiállítás nyílik a Deák17 Galériában

Más művészeti ágakról

színház

A MáSzínház KÖT-EL-ÉK – „Okos lány, túlteszi magát rajta!” előadásáról
színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
Bartók György szerzői estje a Fugában


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés