bezár
 

art&design

2015. 10. 01.
Vasárnap nyílik a 62. Vásárhelyi Őszi Tárlat
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Vasárnap nyílik a 62. Vásárhelyi Őszi Tárlat, a legnagyobb hagyományokkal bíró hazai kortárs képzőművészeti seregszemle - tájékoztatta Elek András sajtóreferens az MTI-t.

Az 1954 óta megrendezett kiállítás egyediségét töretlen hagyománya, folyamatossága, magas szakmai színvonala, valamint az adja, hogy valamennyi képzőművészeti ág képviselteti magát, igaz még ma is a festészetközpontúság dominál. Valószínűleg az alapítók sem remélték, hogy olyan jelentős, hat évtizeden átívelő művészeti fórumot hoznak létre, mely Hódmezővásárhely legjelentősebb kulturális rendezvényévé válik. Sehol máshol nincs erre példa az országban - de Európában is csupán néhány helyen -, hogy már több mint hatvan éve folyamatosan meg tudják szervezni a kortárs alkotók seregszemléjét.
    

prae.hu

A Vásárhelyi Őszi Tárlat különleges elegye a meghívásos, a kurátori és a szabad beadású tárlatoknak. A beadott alkotások - 277 művész 588 pályamunkája - közül nyolctagú szakmai zsűri választotta ki azon műveket, melyet a nagyközönség a vasárnap nyíló kiállításon az Alföldi Galériában megtekinthet. A december 6-áig látható kiállításon 162 művész 252 alkotása jelenik meg: 135 festmény, 50 grafika, 63 plasztika, valamint négy egyéb, műfajilag be nem sorolható mű került a falakra, illetve posztamensekre Nagy Imre művészettörténész, múzeumigazgató rendezésében.
    

A hagyományokhoz hozzátartozik, hogy a tárlat megnyitóján adják át a kiállítás fődíját, a Tornyai-plakettet, a hódmezővásárhelyi önkormányzat és a Magyar Művészeti Akadémia által közösen alapított Rudnay Gyula Művészeti Ösztöndíjat, valamint a munkajutalmakat és a felajánlott díjakat. A Tornyai-plakettel minden évben a legsikeresebbnek ítélt művész munkásságát ismerik el, mely jelentős szakmai és anyagi elismeréssel jár. A Szabó Iván szobrászművész által tervezett plakettet a díjazottak csak egyszer kaphatják meg.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Az acb Galéria Redők című tárlatáról
art&design

Enyedi Zsolt a Szófiai Liszt Intézet rezidenciaprogramján rendezett kiállításáról
Kelemen Kinga kiállításának megnyitóbeszéde
Lugosi LUGO László utánkövetése – elhangzott az emléktábla avatásán

Más művészeti ágakról

Platon Karataev: Napkötöző
színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
Bemutatták Sárkány Tímea első, Boszorkányok nyara című verseskötetét
Kertész Edina: A fotográfuslány – könyvbemutató


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés