bezár
 

irodalom

2015. 09. 29.
Új igazgatók hat külföldi magyar intézet élén
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Új intézetvezetőket neveztek ki a Balassi Intézet delhi, isztambuli, londoni, párizsi, pozsonyi és tallinni intézetének élére, Róma, Prága és Varsó esetében pedig a korábbi igazgatók folytathatják a munkájukat.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Balog Zoltán, az emberi erőforrások miniszterének döntése értelmében Wilhelm Zoltán a Delhi Magyar Tájékoztatási és Kulturális Központban kezdhette meg munkáját, az Isztambuli Magyar Intézetet élére Fodor Gábor került, a londoni Balassi Intézet igazgatója Pataki Eszter lett, míg a Párizsi Magyar Intézetet Havasi János vezetheti - közölte az MTI-vel kedden a Balassi Intézet.
    

prae.hu

A pozsonyi intézet igazgatói posztját Molnár Imre tölti be, míg a tallinni intézet élére Tóth Tünde irodalomtörténészt, finnugor nyelvészt nevezték ki. A Bécsi Magyar Történeti Intézet vezetői munkáját ifj. Bertényi Iván kezdhette meg, aki egyúttal a Collegium Hungaricum Bécs igazgatóhelyettese is.
    

Az intézetvezetők feladata a Balassi Intézet alapvető célkitűzésével összhangban egy értékorientált országkép közvetítése, közös értékeink nemzetközi megismertetése, a magyarság jó hírének eljuttatása a nemzetek közösségébe, valamint a határon inneni és túli magyarság kulturális értékeinek és kapcsolatainak ápolása, fejlesztése. Az igazgatók munkájuk során, mely magában foglal nemzetpolitikai, oktatási, tudományos, kulturális, külpolitikai és kommunikációs feladatokat, közreműködnek abban, hogy Magyarország egységes üzenettel és arculattal jelenhessen meg a nemzetközi nyilvánosság előtt - áll a Balassi Intézet közleményében.
    

Wilhelm Zoltán egyetemi docens az intézet tájékoztatása szerint a Pécsi Tudományegyetem Ázsia Központjának igazgatói posztjáról utazik Indiába. Tagja többek között a Magyar Földrajzi Társaság választmányának, az MTA X. Osztálya Társadalom-földrajzi Tudományos Bizottságának, valamint több indiai tudományos társaságnak. Kutatási területe India regionális földrajza, hazai és nemzetközi fórumokon több mint 150 tudományos munkát publikált.
    

Fodor Gábor turkológus az Avicenna Közel-Kelet Kutató Intézetből érkezett. A Magyar-Török Baráti Társaság egykori főtitkárának fő kutatási területe a török-örmény viszony alakulása, illetve a modern Törökország létrejöttének időszaka. Számos tudományos és ismeretterjesztő tanulmány szerzője magyar, francia, angol és török nyelven.
    

Pataki Eszter a londoni magyar nagykövetség kulturális tanácsosi pozíciójából kerül a Londoni Magyar Intézet élére. Korábban producerként és műsorvezető-szerkesztőként dolgozott a BBC World Service Radiónál, majd főosztályvezetőként és sajtófőnök szóvivőként a Külügyminisztériumban 1999 és 2003 között, 2011-től pedig a londoni nagykövetség sajtó- és kulturális attaséja és tanácsosa volt.
    

Havasi János korábban a Párizsi Magyar Intézet igazgatóhelyettese volt. Kinevezését megelőzően a közmédia határon túli kapcsolatokért felelős helyettes kabinetfőnökeként tevékenykedett, több mint két évtizedet töltött a média világában a magyar kultúra megismertetésével.
    

Molnár Imre szociológus, történész és diplomata 1998 óta a Magyar Külügyminisztérium munkatársa. Több, a szlovákiai magyarság történelmével és a lengyel-magyar történelmi kapcsolatokkal foglalkozó cikk, tanulmány és könyv szerzője, szerkesztője, továbbá Esterházy János életművének egyik fő kutatója. Kutatási eredményeit a magyar nyelven kívül lengyelül, szlovákul, németül és angolul is publikálta.
    

Tóth Tünde irodalomtörténész, finnugor nyelvész 2004 szeptemberétől állandó munkatárs a Veszprémi Egyetem Tanárképző Karának Irodalomtudományi Tanszékén, valamint évekig lektorként dolgozott a Tartui Egyetemen.
    

Ifj. Bertényi Iván történész, egyetemi adjunktus, az MTA BTK Történettudományi Intézetének tudományos főmunkatársának kutatási területe a 19-20. századi magyar politika- és művelődéstörténet, nacionalizmus és nemzetiségi politika. Eddig mintegy ötven tudományos publikációja jelent meg magyar, angol, német, szlovák és finn nyelven tanulmánykötetekben és folyóiratokban.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


Más művészeti ágakról

gyerek

Válogatás a bábszínház adventi programjaiból
gyerek

Marék Veronika kapta a Magyar Gyermekkultúra Mestere Díjat
Katarina Stanković Neptun vihara és Ida Marie Gedbjerg Az elveszett Mozi könyv című alkotása a 21. Verzió Filmfesztiválon


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés