bezár
 

art&design

2015. 08. 07.
Sztrájk a legnagyobb brit képtárban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Határozatlan idejű sztrájkot kezdenek augusztus 11-én a legnagyobb brit képtár, a londoni National Gallery dolgozói a szolgáltatások egy újabb részének küszöbön álló kiszervezése miatt.

Az ingyenesen látogatható világhírű múzeumban az eredeti tervek szerint egy héttel később kezdődött volna a munkabeszüntetés, a jórészt közalkalmazottakat tömörítő PCS szakszervezet tagjai azonban úgy döntöttek, hogy előrébb hozzák akciójukat.
    

prae.hu

A galéria vezetése múlt hónapban jelentette be, hogy öt évre szóló szerződést írt alá a Securitas nevű céggel egyes biztonsági szolgáltatásokra vonatkozóan. A megbízás értéke 40 millió font (17,6 milliárd forint).
    

A szakszervezet szerint kiábrándító, hogy miközben ők tárgyalásos úton keresnék a megoldást, a galéria vezetése a törekvéseiket figyelmen kívül hagyva is végrehajtja a kiszervezést.
    

A Trafalgar téren lévő National Gallery évente mintegy hatmillió látogatót fogad, ezzel a világ legsikeresebb múzeumai közé tartozik. A dolgozók és a vezetés közötti vita azonban egyre nagyobbá válik, idén egyszer már volt sztrájk: a dolgozók februárban tartottak munkabeszüntetést a kiszervezések miatt.
    

A galéria vezetése azt hangoztatja, hogy az átalakítások miatt egyetlen alkalmazott sem fogja elveszíteni munkáját, és a fizetése sem fog csökkenni senkinek. A múzeumnak az a mintegy háromszáz dolgozója, akiknek az átszervezés következtében a jövőben már nem a National Gallery, hanem a Securitas lesz a munkáltatója, viszont épp az ellenkezőjétől tart.
    

A februári sztrájk idején Nicholas Penny, a National Gallery igazgatója azt mondta, a szolgáltatások kiszervezése elkerülhetetlen a csökkenő állami támogatások miatt, a növekvő költségek fedezéséhez és ahhoz, hogy a képtár alkalmazottai is megkaphassák a többi londoni kulturális intézmény által már megadott ajánlott minimálbért.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A Present Eye Looking to the Past című kiállításról
Az acb Galéria Redők című tárlatáról
(Súlyosan elfogult vélemény)
art&design

Eperjesi Ágnes és Várnagy Tibor: TAVATE: lebegés című tárlata az acb Galériában

Más művészeti ágakról

Platon Karataev: Napkötöző
Sírtunk Cannes-ban az Un Certain Regard izlandi nyitófilmjén
Kertész Edina: A fotográfuslány – könyvbemutató


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés