bezár
 

építészet

2015. 06. 26.
Megújult a debreceni nagyerdei víztorony
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Fényjátékkal "feleselhet" egymásnak ezentúl a tavaly átadott új debreceni Nagyerdei Stadion és a szomszédságában lévő, monarchiabeli, most teljesen megújult víztorony: az ipartörténeti emléket ugyanis - a stadionhoz hasonlóan - tetszőleges színűre változtathatja a felszerelt 72 színező lámpa és a mintegy 1500 nagyteljesítményű led izzó.

A víztorony 1969-ben került a Debreceni Egyetem kezelésébe,  ma abban van a klinikatelep vízkészletének jelentős része - emlékezetett Szilvássy Zoltán rektor, a víztorony átadásán. Hozzátette: a nagyerdei víztorony emblematikus ipartörténeti emlék, a felújításnak köszönhetően szépségével immár szerves része lett a Nagyerdő turisztikai látnivalóinak.
    

prae.hu

Széles Diána alpolgármester szerint a felújítás jól példázza az egyetem és az önkormányzat együttműködését, a megszépült víztorony újra a város szimbóluma lehet. Utalt a Nagyerdő környékének évek óta tartó átalakítása, amelynek eredményeként az elmúlt években az új stadion mellett megújult a Békás-tó környéki parkerdő, a volt csónakázó tó területe és a Nagyerdei Szabadtéri Színpad.
    

Hozzátette: most következik a strandfürdő 4 milliárd forintos és az állatkert 1,2 milliárdos fejlesztése, ezek befejezése után egy teljesen megújult Nagyerdőben gyönyörködhetnek majd a víztorony kilátójába látogatók.  
    

Berki Judit, az Észak-alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség (ÉARFÜ) ügyvezető igazgatója közölte: a turisztikai projekt megvalósítására, az 1994 óta helyi védettséget élvező ipari örökség funkcióbővítő rekonstrukciójára több mint 487 millió forintot nyert a Debreceni Egyetem az Észak-Alföldi Regionális Operatív Programban.
    

A korszerűsítéskor mintegy 3000 köbméter földet mozgattak meg, 4200 négyzetméteren festették át a homlokzatot, 600 köbméter betont és 350 négyzetméter üveget építettek be. A víztorony alsó szintjén egy időszaki tárlatoknak, előadásoknak, kamarakoncerteknek is otthont adó teret rendeztek be, a torony parkszintjén vízbár várja majd a látogatókat, amelynek első emeleti teraszán ötpályás, tizenkét méter magas, 430 fogással felszerelt mászófal is helyet kapott. A 34 méter magasban található legfelső kilátószintről – melyhez 207 lépcsőn lehet feljutni – a város panorámájában gyönyörködhetnek a turisták.
    

A Borsos József által tervezett külső lépcső helyén vízlépcsőt alakítottak ki, amely két szökőkutas medencébe juttatja fentről a vizet. A megújult nagyerdei víztornyot a júliusi Campus Fesztivál ideje alatt keresheti fel először a közönség.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

építészet

Cserépváraljai templomfelújítás és Micélium tudásköz-pont nyerte az idei Média Építészeti Díját
építészet

Szaúd-Arábia gigantikus beruházása
építészet

A végeredmény nem feltétlenül építészeti, hanem társadalmi kérdés is
építészet

junya ishigami + associates építésziroda, Tokió, Japán

Más művészeti ágakról

Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon
Kertész Edina: A fotográfuslány – könyvbemutató


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés