zene
Az Országos Széchényi Könyvtár szombati programjait a humor köré csoportosította.
A gyerekek késő délutántól elsajátíthatták a karikatúra rajzolás alapjait, kitölthettek humoros kvízfeladatokat, vicces gyerekfilmeket nézhettek, vagy szüleikkel együtt betekinthettek a kisnyomtatványtár humoros dokumentumaiba, és a digitális gyűjteménybe is.
Sándor György humorista A semmittudás egyeteme, avagy válogatott rögtönzéseim című műsorával kezdte az estét, amelyet számos műsorszám és vidám könyvaukció után Mikó István színész folytatott, aki A gyomor örömei című kabaréját adta elő. A sort Vásáry Tamás karmester Humor és zene című előadása zárta késő este. Az intézmény munkatársai az MTI-nek elmondták, a programokat egész nap szép számmal látogatták és a tárlatvezetések is telt házzal zajlottak.
A Magyar Nemzeti Galéria csaknem 40 programmal várta a látogatókat. Késő este is zsúfolásig volt a kiállítótér gyerekekkel, akik a nem sokkal korábban véget ért kreatív foglalkozásokról és a Crescendo együttes koncertje után kerestek újabb felfedezni valót a kiállítóterekben.
Sokan gyűltek össze a Friss arcok címmel meghirdetett beszélgetésekre is, amelyek során a képzőművészetről Oltai Kata művészettörténész, a dizájnról Winkler Nóra műsorvezető, a tehetséggondozásról Veiszer Alinda riporter, a filmről pedig Rieger Johanna riporter beszélgetett a meghívott vendégekkel, köztük Nemes Jeles László rendezővel, a Borsos Lőrinc alkotópárossal, Salát Zalán Péterrel, a MúzeumCafé művészeti vezetőjével és Balogh Rodrigó színésszel.
A múzeum állandó és időszaki kiállításiban 16 vezetett séta indult, amelyek fáradalmait a vendégek a fröccsteraszon pihenhették ki, a gasztrosarokban pedig erdélyi ízeket kóstolhattak.
A Hadtörténeti Múzeumban hagyományőrzők hadászati és viselet bemutatója idézte meg a második világháború éveit a Szicíliai partraszállástól Magyarország bombázásáig címmel szombaton nyílt kiállításhoz kapcsolódva. A gyerekeket játszóház, a felnőtteket előadások és vetítések várták a világháború kevéssé ismert eseményeinek felelevenítésével. Az este egyik fénypontjának számított, hogy megnyitották a Magdolna-tornyot, amely egész éjszaka várta tárlatvezetéssel a látogatókat.
A Magyarság házában a Mi, magyarok című állandó kiállítás mellett Cifraság és méltóság címmel két, tematikusan összekapcsolódó időszaki kiállítás volt látogatható, a Herman Ottó teremben Kalocsa népművészetéből kaphattak ízelítőt a helyszínre érkezők, a Kosztolányi Dezső teremben pedig Kalotaszeg népművészetét bemutató Cifraszoba Mérából című tárlat várta az érdeklődőket.
Az élő néphagyományok Mérából című táncos, zenés erdélyi program telt ház előtt zajlott, ahogy a kiállítások is sok érdeklődőt vonzottak egész este - közölték az intézmény munkatársai az MTI-vel.