zene
Bérczi Zsófia tervei alapján egy öt méter magas és másfél méter széles orgonasíprendszert hoztak létre 46 rozsdamentes sípból. A kompozícióhoz tartozik egy talapzat, körülötte pedig három olyan padot állítottak ki, amelyek karfájába vezérlőgombokat építettek. Ezek megnyomása után a szobor belsejében lévő hangszórókból orgonaművek, továbbá Angster-leszármazottakkal, orgonaépítőkkel, orgonakutatókkal, orgonistákkal készült interjúk hallhatóak. Az alkotás az Esze Tamás utcában, az úgynevezett nyugati várfalsétánynál kapott helyet a baranyai megyeszékhelyen.
Páva Zsolt, Pécs fideszes polgármestere, a Nemzeti Kulturális Alap Vizuális Művészetek Kollégiuma által is támogatott emlékmű avatásán elmondta, hogy a baranyai megyeszékhely történetében elévülhetetlen érdemei vannak az Angster családnak. Az orgonaépítő família, nem csak hírnevet szerzett a városnak, de annak kulturális és gazdasági életében is jelentős előrelépést hozott - tette hozzá.
Emlékeztetett arra, hogy az Angster József és Fia Orgona- és Harmóniumgyár 1867 és 1951 között működött a baranyai megyeszékhelyen az Angster család öt férfitagjának irányítása alatt. A cég államosítás előtti utolsó igazgatója, az alapító unokája, Angster József 2012 tavaszán, 95 éves korában hunyt el.
Bérczi Zsófia tervező, aki egyben a gyár utolsó vezetőjének, Ifj. Angster Józsefnek unokája, beszédében emlékeztetett arra, hogy korábban elhelyeztek már Pécsen egy installációt a gyáralapító tiszteletére. A korábbi alkotás azonban már nem tudta ellátni funkcióját, ezért terveztek egy új szobrot.
A vállalat működésének 84 éve alatt 1300 orgonát készített, melyekből kis falusi templomokba éppúgy jutott, mint a kalocsai és a szegedi dómba vagy átépítése előtt a Szent István-bazilikába. A cég jelét viseli, viselte a kassai és az első rekonstrukcióját követő mintegy fél évszázadig a Zeneakadémia koncertorgonája is.