építészet
Hozzátette: 2014-ben a rangos The Wall Street Journal Fudzsimoto Szut az év legkreatívabb építészének kiáltotta ki. Mint fogalmazott, a japán építész fantasztikus, zene ihlette épületet tervezett, amelynek "nem csupán a külseje, de a belső tartalma is egészen különleges lesz".
Baán László elmondta azt is, hogy az épület tervein régóta dolgozik egy munkabizottság, amelynek vezetője Batta András, a Zeneakadémia volt rektora, de tagja Gőz László, a BMC igazgatója és Dubrovay László zeneszerző is.
A miniszteri biztos szerint olyan hiánypótló intézmény fog létrejönni, amely a zene egészét, a hangok világát fogja közelebb hozni az emberekhez, emellett meg fogja tudni mutatni, hogy "milyen különleges dolog a zene, és milyen különleges a magyar zenetörténet".
Hozzátette: miközben ma a zene az a művészeti ág, amelyről a magyarok leginkább ismertek a világban, jelenleg egyetlen meglévő intézmény sem ad helyet átfogó zenetörténeti kiállításnak Magyarországon. A Magyar Zene Házában azonban a látogatók játékos és interaktív módon tudhatnak meg majd többet a témáról csakúgy, mint magáról a zenéről is.
Baán László kitért arra is, hogy a Magyar Zene Háza a Hungexpo régi épületeinek a helyén fog állni. A nagyjából kör alakú üvegpavilont egy lebegő, felhőszerű és termeket is magába foglaló tető fedi majd, valamint a térszint alá is több kiállítótermet és kisebb koncerttermet terveznek. Az épületnek lesz egy elhúzható fala, ahol jó idő esetén egy amfiteátrum-szerű külső arénában élvezhetik a látogatók a koncerteket.
A szerződés megkötése után az év végén indulnak a bontások a Hungexpo területén, az építkezés - mint ahogy a többi Liget Budapest projekthez tartozó múzeumépület esetén is - 2016 első felében indul. Az új épületeket 2018 tavaszán tervezik átadni a közönségnek - hangsúlyozta Baán László.