zene
A zenekar muzsikusai Darius Milhaud Suite d'apres Corette,
David Stock Three Yiddish Songs, Jávori Ferenc Klezmer Szvit (részletek) és Kovács Béla Sholem-alekhem, rov Feidman című műveit adják elő június 2-án a nagykanizsai, 3-án a mezőcsáti, 4-én a pápai zsinagógában. A zenészek a zsidó dallamvilágból építkező több olyan autentikus művet is előadnak, amely ebben a formában Magyarországon még sosem hangzott el - derül ki a zenekar közleményéből.
A koncerteken Köves Slomó, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) vezetője mesél a helyi zsidóság és a zsinagógák történetéről, emellett egy kis zsidó édességgel is kedveskednek a közönségnek.
A családias hangulatú hangversenyek célja, hogy újra figyelem irányuljon a zsidó örökségre, és "hogy a zene a szívekbe békét, megértést, toleranciát és megbecsülést hozzon" - idézi a közlemény Fischer Iván zeneigazgatót.
A zsinagóga-koncertek a BFZ 2014-ben elindított közösségi heteinek egyik alappillérét