art&design
A zalaegerszegi születésű Fekete György, a város díszpolgára, a Zalaegerszeg rendezett tanácsú várossá nyilvánításának 130. évfordulójához kapcsolódó rendezvényen méltatta a szobrot és a várost.
Kifejtette: ma már a nemességet "nem papírok, nem birtokok, nem szántóföldek holdjainak száma határozza meg", hanem a "belső nemesség", ami belülről megnyilvánul. Az a jogi, politikai, gazdasági, művészeti tudás, ami egy várost nagyra emel.
Az MMA elnöke azt mondta, Karácsony Sándor az 1960-as évek végén írt arról, hogy ha Európában egy függőleges vonalat húzunk Koppenhágától Athénig, akkor ettől a képzeletbeli vonaltól balra egy "rendszercentrikus, szabályszerű" Európa van, jobbra pedig egy "személycentrikus világ". Míg Európában általában a történelemben rend, szabályok uralkodtak, az ipar, a kereskedelem, az állam, a katonaság szabályszerűen működött, addig Kelet-Európában és Ázsiában olyan világ van, ahol "személyiségekre van szükség, ahol remek vezetőkre van szükség", akik mindig többet tesznek, mint amire képesek, mert nekik egy "európai egyensúlyi helyzetet" kell helyreállítani a történelemben - tette hozzá.
Farkas Ferenc szobrászművésznek a Dísz téren elhelyezett, egészalakos köztéri művéről szólva Fekete György úgy fogalmazott: az "nem valami elvont, absztrakt, nehezen érthető és magyarázatra szoruló" alkotás, hanem olyan szobor, "ami mellé oda lehet ülni, amelyik elkezd mesélni, beszélni, felidézni a történelmi emlékeinket". Jó helyen van, jó irányba tekint és gyarapítja a város képzőművészeti értékeit.
Az MMA elnöke azt mondta: a városnak jövője van, remek polgárai, olyanok, akik "szolgálatra képesek és alkalmasak" - tette hozzá.