bezár
 

film

2015. 05. 10.
Idén is ezer fölött a BuSho Fesztiválra nevezett rövidfilmek száma
BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál, 2015. szeptember 1-6.
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Idén 77 országból neveztek rövidfilmeket a BuSho fesztiválra – a legtöbb nevezés most is Spanyolországról érkezett, a magyarok megcsípték a harmadik helyet az amerikaiak elől. A modern kor kihívásainak megfelelően beindított online platformok történetében első alkalommal a saját nevezési felületen érkezett a legtöbb nevezés. Az előválogatás május végén zárul, addig pedig lehet jelentkezni a BuSho közreműködésével szervezett, hatnapos filmes kurzusra Tímár Péterrel.

A 11. alkalommal meghirdetett felhívásra összesen 1143 nevezés érkezett, mely kísértetiesen egyezik a tavalyi nevezések számával. Az országonkénti megoszlásban a hosszú évek tapasztalatai alapján nincsenek igazán nagy meglepetések, érdekességek viszont annál inkább. Idén 77 országból érkeztek rövidfilmek Budapestre, többek között Azerbajdzsánból, Bahreinből, Bolíviából, Elefántcsontpartról, Haitiről, Irakból, Nepálból vagy éppen Katarból is. A dobogó legfelső fokán szokás szerint a spanyolok trónolnak 205 nevezéssel, az ezüstérmesek ismét a németek 121 alkotással, és a harmadik helyen – épphogy megelőzve a briteket (68) és az amerikaiakat (71) – Magyarország végzett.

prae.hu

Évek óta Európa szinte minden szegletéből figyelemmel kísérik a BuSho fesztivált, ezúttal Skandináviából is szép számmal neveztek, de kiugrónak számít az osztrákok 25, a svájciak 28 és a belgák 32 nevezése is.

Kategóriánkénti bontásban szokás szerint a fikciók voltak túlsúlyban az animációk és a kísérleti alkotások előtt. Érkeztek a BuSho fesztiválnál ugyan nem létező, de varázslatos kategóriájú filmek is, mint például az art, a comedy, a drama, a sci-fi, továbbá temérdek dokumentumfilm is.

Az online platformok használatának történetében első alkalommal a BuShonline nevezési felületre érkezett a legtöbb, szám szerint 296 nevezés, a német Reelport 280, míg a Filmfreeway 227 beérkezett rövidet számlált. Ezek után következik a DataSheets 145 filmmel; ez a felület csupán néhány ügynökség, mint például a német Aug&Ohr vagy a spanyol Freak Cinema alkotásait tartalmazza. A ClickForFest 69, a Movibeta 51, a Festhome 50, végül az Uptofest 25 nevezéssel járult hozzá az idei végeredményhez.

Az előválogató csapat szinte változatlan: a Rimóczi Laczi-Mag Pista duóhoz csatlakozott a fesztivál programigazgatója, Mester Ákos, Csüllög Edina mellett egy régi-új BuSho-csapattag, Dér Asia is visszatért, az animátciós szekcióban pedig továbbra is a Primanima vezérkara, azaz a Patrovits Tamás-Orosz Annaida duó dönt.

A BuSho további menetrendje szerint május 31-én zárul az előszelektálás, június 20-án hirdetnek verseny- és egyéb vetítési programot, majd augusztus elseje lesz a vetítési kópiák beküldésének határideje, a résztvevők akkreditálásával együtt.

Inner Sun

Inner Sun – filmes kurzus Tímár Péterrel

Hamarosan, május 16-án indul az első akadálymentesített filmkészítő kurzus. Ha most jelentkezel, kedvezményesen jutsz az előadásokra!

A szakma alapjainak megismerése mellett a résztvevők hat hétvégén keresztül együtt forgatnak az Egészséges erotika és más kultfilmek alkotójával ott, ahol ő forgatta az első magyar akadálymentesített (látás- és hallássérült emberek számára is érthető) filmet, a Vakvagányokat.

Az előadók között szerepel még Tóth Judit Jászai Mari-díjas színművésznő, Koncz Gabriella Balázs Béla-díjas vágó, Gábeli Tamás, a BuSho Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál igazgatója és Martonossy László, a fesztivál fotósa is.

A tematikát Tímár Péter könyve szerint állították össze, ami kuriózumnak számít, hiszen a könyv csak az év végén kerül majd a boltok polcaira!

Részletek: http://busho.hu/hu/fesztival/hirek/inner-sun-filmes-kurzus-timar-peterrel-1

Kattints a tematikára: letölthető filmkészítés kurzus tematika (pdf)

Információk és elérhetőségek itt találhatóak.

E-mail: info@inner-sun.com

Jelentkezési lap: http://www.bensonap.hu

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

A Friss Hús Határhelyzetek című nemzetközi szekciójáról
Nuri Bilge Ceylan: Elszáradt füvekről
Dev Patel: A Majomember

Más művészeti ágakról

Renaud-Delage: Gru 4
színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
Bartók György szerzői estje a Fugában


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés