irodalom
Békássy Ferenc 1915-ben esett el a keleti fronton. Zsennye szülötte költő, író volt, aki a Cambridge-i egyetemet hátrahagyva hazatért Magyarországra és önkéntesen bevonult huszárnak, majd az első ütközetben elesett. 22 éves volt. Verseit Angliában Virginia Woolf adta ki, az angolul és magyarul egyaránt verselő, műfordítóként és tanulmányíróként is jeleskedő fiatalember, olyan szellemi nagyságok között mozgott, mint Russel, Wittgenstein vagy akár Keynes. Egybegyűjtött írásai és levelei Magyarországon csak az utóbbi években jelentek meg. Különleges-misztikus világának, költészetének újrafelfedezése és reneszánsza ennek nyomán bontakozott ki.
Ki volt Békássy? Mit tudunk meg a századelő magyar és angol irodalmáról, ha életét követjük? Miért vonult be? Miért kellett meghalnia? Lehet-e valaki angol és magyar költő is? Lehet-e valaki egyszerre patrióta és világpolgár?
Ezekre a kérdésekre keresik a válaszokat egy kerekasztal beszélgetésen Gömöri György költő, író, irodalomtörténész, a cambridge-i egyetem volt professzora, Szörényi László professzor, író, filológus és Weiner Sennyey Tibor költő, író, a DRÓT főszerkesztője, Békássy Ferenc írásainak egybegyűjtője, kiadója és újra-felfedezője.
Az esten Békássy Ferenc írásaiból részleteket adnak elő a Radikális Szabadidő Színház színészei, Formanek Csaba rendezésében.