bezár
 

art&design

2015. 03. 23.
Mezei Erzsébet délvidéki grafikusművész kiállítása
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Mezei Erzsébet délvidéki grafikusművész 1992 és 2015 között készült sorozataiból mutat be válogatást az a kiállítás, amely kedden nyílik Budapesten a Forrás Galériában a Nemzetstratégiai Kutatóintézet Kárpát-haza Galéria eseménysorozatának keretében.

A Zentán élő művész a délvidéki háborús időszakban készült, korai sorozatai mellett legújabb munkáit vonultatja fel április 8-ig a Forrás Galériában - olvasható a galéria tájékoztatójában.
    

prae.hu

A tárlaton köszöntőt mond Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke, valamint Kandra Ildikó, a Miniszterelnökség gazdálkodásért és személyügyekért felelős helyettes államtitkára.
    

Mezei Erzsébet sorozataiból a Siratók, a Néma tér,a Falak, az Alámerülés, az Epilógus, a Tisza, a Mai Madonna és a Hajnali folyó címmel készült munkák lesznek láthatók.
    

A tájékoztató szerint Mezei Erzsébet Székelykevén született bukovinai székelyek leszármazottjaként, akiknek életszemlélete visszaköszön alkotásain.
    

Mezei Erzsébet az újvidéki tanárképző főiskola képzőművészeti szakán 1971-ben szerzett diplomát, majd a zentai Thurzó Lajos Általános Iskolában tanított képzőművészeti kultúrát 1971-től 2008-ig. 1983-tól a nyaranta szervezett kerámia-alkotótáborokban ismertette meg a diákokkal a magyar néphagyomány értékeit, a magyar néprajzot és a magyar népzenét. 2006-ban létrehozta a Zentai Képzőművészeti Alkotóműhely civil szervezetet, valamint a Zentai Nemzetközi Művészeti Műhelyt.
    

Grafikai munkásságát 1989-től mélyítette el. Legkifejezőbb számára a monotípia, a montázsgrafika, valamint a hidegtűvel való munka. Első grafikai kiállítása Újvidéken volt 1991-ben, majd bemutatkozott Kecskeméten is, ahol a Katona József grafikai pályázaton a Lakitelek Alapítvány különdíját nyerte el.
    

1996-ban a Temerini Amatőr Képzőművészeti Találkozó díját, 1999-ben Forum Képzőművészeti Díjat, majd 2009-ben Zenta város Pro Urbe díját kapta meg. Huszonkilenc önálló és ötvenhat csoportos kiállítása volt Szerbiában, Magyarországon, Szlovákiában, Szlovéniában, Horvátországban és Törökországban is.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Isabela Muñoz Omega című kiállítása a Mai Manó Házban
art&design

Keresztes Zoltán privát ikonjai mellé
art&design

Kiállításkritika A kétely felfüggesztéséről

Más művészeti ágakról

színház

Egy tökéletes nap Szenteczki Zita rendezésében a Hatszín Teátrumban
színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
Sírtunk Cannes-ban az Un Certain Regard izlandi nyitófilmjén


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés