bezár
 

irodalom

2015. 03. 16.
Hamarosan búcsúzik Csinszka és a Madách Retro
Programok a Petőfi Irodalmi Múzeumban, 1053 Budapest, Károlyi u. 16.
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Izgalmas héttel vár a Petőfi Irodalmi Múzeum. Búcsúzik Csinszka és a Madách Retro, de a last minute tárlatvezetések mellett lélektan is vár a látogatókra, és Dragomán Györggyel is beszélgetnek.

Március 17., kedd, 19 óra

Hon a hazában

Zenés előadás, amely színházi eszközökkel szólaltatja meg a Liget Műhely gondozásában megjelent, azonos című képes antológia – hazáról, a honi tájakról, a fővárosról, a történelem fontos eseményeiről és szereplőiről, kitaszítottságról, üldözöttségről, emigrációról és honvágyról, a hazatalálásról szóló – részleteit.

prae.hu

Szereplők: Epres Attila, Ficza István, Jéger Zsombor, Kákonyi Árpád, Máthé Zsolt, Murányi Márti, Szathmáry Judit és Tarr Judit.

Zene: Kákonyi Árpád.

Rendezte: Máthé Zsolt.

Belépőjegy: 1400 Ft.

 

Március 18., szerda, 18 óra

Búcsúzik a Csinszka – a modell és múzsa kiállítás – finisszázs mozival

18 órától a kiállítás összeállításában is tevékeny részt vállaló Rockenbauer Zoltán művészettörténész tart tárlatvezetést, majd beszélgetéssel egybekötve vetítik a Csinszka című filmet. A beszélgetés résztvevői: Deák Krisztina rendező, forgatókönyvíró, Nagy-Kálózy Eszter színművész, Csinszka alakítója és Kelevéz Ágnes irodalomtörténész, a PIM munkatársa.

 

Március 20., péntek, 18 óra

Művészet és pszichoanalízis

A Moravia-házaspár. Szerelem és a párkapcsolatok lélektana a fasizmus korában

Előadó: Bárkán György pszichológus, esztéta.

Közreműködik: Bánffy Edit előadóművész.

A Ferenczi Sándor Egyesület, a József Attila Társaság és a PIM közös műhelybeszélgetés sorozata.

Szerkeszti és a műhelybeszélgetéseket vezeti: Valachi Anna irodalomtörténész.

 

Március 21., szombat, 12 óra

Last minute tárlatvezetések

Egyet fizet, kettőt kap!

Az utolsó alkalommal látható Madách Retro – A Tragédia színei 1964/2014 kiállításban Kovács Ida és Sidó Anna kurátorok, a Csinszka – a modell és múzsa kiállításban Hegyi Katalin és Kovács Ida kurátorok tartanak vezetést.

 

Március 24., kedd, 18 óra

Máglya

Dragomán György harmadik regényében a tőle megszokott vidékre vezeti az olvasót. A rendszerváltás utáni Romániában egy tizenhárom éves lány szemszögéből látjuk azt, amit akár történelemnek is lehet nevezni, de Emma életében a család, a szülei elvesztése, a nagyanyja alakja, az első szerelem még nagyobb szerepet játszik. Tíz évvel A fehér király után Dragomán megint a közelmúlttal szembesíti az olvasót: mi van az elhallgatások, a hamis szerepek és az igaznak vélt hazugságok mögött? S azzal, hogy a hétköznapok józansága és az élet csodái között nem húzódik éles határ. A Máglya kapcsán mágiáról, varázsolni tudó nagyanyákról, bizonyosságnak vett félreértésekről, az igazság kereséséről és a megtalált igazságok sokféléségéről Dragomán Györggyel Horváth Csaba beszélget.

 

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

Kosztolányi Dezső Őszi reggeli című verséről
Falcsik Mari My Rocks – 21 történet – 21 angolszász rockdal című kötetének bemutatójáról
Antológiákról a Prostor folyóirattal

Más művészeti ágakról

építészet

(kult-genocídium)
Kurátori bevezető
A 12. Primanima mint a magány és társadalmi kritika tükre
art&design

A besorolás deficitje


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés