bezár
 

film

2015. 01. 06.
Nyílt napok a BKF-en
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Nyílt napok a BKF-en Az év elején három nap erejéig megnyílnak a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola művészeti campusainak műhelyei, ahol az oktatók és a hallgatók segítségével az érdeklődők megismerhetik a képzéseket, a főiskolán zajló munkát.

A BKF-en egyedülállóan széles palettát kínálnak a felvételizőknek: a két művészeti intézetben – Alkalmazott Művészeti Intézet, Médiaművészeti Intézet – 12 alapszak (BA) és 7 mesterszak (MA) várja a hallgatókat többek között a film, a fotó, a divat, a design, az animáció, a grafika, a média design és a belsőépítészet különböző területein.

prae.hu

Nyílt nap időpontok:

> 2015. január 10., szombat 10.00

> 2015. január 29., csütörtök 10.00

> 2015. február 5., csütörtök 16.00

Helyszín:

1077 Budapest, Rózsa utca 4-6.

A valódi mester-tanítvány kapcsolatra és team munkára épülő oktatási struktúra alapját a neves hazai és nemzetközi szakemberekből álló oktatói gárda, valamint a legmodernebb technológiákkal, szoftverháttérrel, magas technikai felszereltséggel működő műhelyek, műtermek adják.

A nyíltnapok keretében az általános pótfelvételi tájékoztatáson túl Túry György, a Kommunikációs és Művészeti Kar dékánja, Baráth Hajnal művészeti rektorhelyettes és Liszka Tamás, a Médiaművészeti Intézet vezetője mutatja be a képzéseket, kitérve a legújabb sikerekre is.

Az intézmény hallgatói a program során rövid prezentációk keretében beszélnek arról, hogy milyen az élet a BKF-en: milyenek a tanárok, a műhelyek, az eszközkészlet, a technika, a felszereltség, és hogy mivel foglalkoznak az egyes szakokon, milyen hazai és nemzetközi sikereket értek el és milyen közös projektek megvalósítására nyílt lehetőségük.

BKF nyílt nap

Képzések:

BA alapszakok és specializációk (hat féléves képzés):

Alkalmazott Művészeti Intézet:

> Design- és művészetelmélet alapszak

> Elektronikus ábrázolás alapszak

> Képi ábrázolás alapszak

> Kézműves alapszak / kerámia, öltözék- és kiegészítő tervezés, textilművesség specializáció

> Környezetkultúra alapszak / környezetprezentáció, enteriőr és környezettervezés specializáció

> Tervezőgrafika alapszak

Médiaművészeti Intézet:

> Animáció alapszak

> Fotográfia alapszak / alkotói fotográfia, divatfotográfia, fotóriporter specializáció

> Kameraman alapszak

> Média design alapszak

> Mozgóképkultúra és médiaismeret alapszak / mozgóképkészítő, mozgóképi kommunikátor specializáció

> Televíziós műsorkészítő alapszak

 

MA alapszakok (négy féléves képzés):

Alkalmazott Művészeti Intézet:

> Belsőépítész környezettervező művész mesterszak

> Design és művészet menedzsment mesterszak

> Divat- és textiltervezés mesterszak

> Formatervező művész mesterszak

> Tervezőgrafika mesterszak / képgrafika, tervezőgrafika, betűtervezés-tipográfia specializáció

Médiaművészeti Intézet:

> Filmoperatőr művész mesterszak

> Mozgóképművész mesterszak

BKF nyílt nap

European Film School (EFS):

A BKF-en alapított nemzetközi filmes iskola neves szakember gárdája egyedülálló oktatási programot nyújt cinematograpy szakán, ahol a hallgatók megtanulhatják mindazt, amit a filmkészítésről tudni kell.

A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskoláról:

A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola Magyarország legnagyobb művészeti képzési portfolióval rendelkező felsőoktatási intézménye. A BKF-en 2 karon, 4 fő képzési területen (kommunikáció, üzlet, turizmus, művészet) folyik képzés. A folyamatosan bővülő magyar és angol nyelvű képzési kínálatban jelenleg 29 alapszak, 12 mesterszak, 27 szakirányú továbbképzés és 18 felsőoktatási szakképzés közül válogathatnak a főiskola iránt érdeklődők. A BKF-nek jelenleg több mint 7000 hallgatója van, akik 2011-től már nemcsak a fővárosban, hanem Hódmezővásárhelyen, a főiskola Regionális Tudásközpontjában is folytathatják tanulmányaikat. Az intézmény 2001 óta meghatározó és folyamatosan növekvő szereplője a hazai felsőoktatásnak. Tevékenysége elismeréseként 2011-ben és 2012-ben is elnyerte a Superbrands védjegyet. A BKF jelenleg 70 külföldi intézménnyel tart fent partneri kapcsolatot 27 országban. A 2009-ben indult művészeti képzéseken jelenleg 12 alap- és 7 mesterszak közül választhatnak a leendő hallgatók. A Művészeti képzések partnere többek között a Walt Disney Company, az Europa Design Hungary Zrt., Nanushka, az Origo Film Studio, a Lengyel Intézet, az Iparművészeti Múzeum ls az MTVA. Képességfejlesztő tréningrendszere egyedülálló itthon.

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

Luke Korem és Simon Verhoeven Milli Vanilli – Az évszázad botránya című filmjeiről
Dev Patel: A Majomember
Hajdu Szabolcs: Kálmán-nap

Más művészeti ágakról

[ESCAPE] – A Donkihóte-projekt az Örkény István Színház és a Városmajori Szabadtéri Színpad közös produkciójában
Gimesi Dóra: Amikor mesélni kezdtek a fák
Kritika Nagy Gabriella Elviszlek Amerikába című regényéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés