bezár
 

art&design

2014. 12. 30.
Cseke Szilárd állíthat ki a magyar pavilonban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Cseke Szilárd képzőművész Fenntartható identitás című interaktív projektje képviseli Magyarországot az 56. Velencei Képzőművészeti Biennálén, amelyet 2015. május 9. és november 22. között rendeznek meg.

 A korábbi évek gyakorlatát követve a kortárs képzőművészeti seregszemle magyar részvételére nyílt pályázatot hirdetett a biennále nemzeti biztosa, Balatoni Monika. A pályázatra a december 12-i határidőig tíz érvényes pályamunka érkezett - közölte a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. kedden az MTI-vel.
    

prae.hu

Mint írták, a kilenctagú zsűri – Bukta Imre, Boros Géza, Gerber Pál, Keserü Katalin, Kopek Gábor, Lovas Ilona, Petrányi Zsolt, Sturcz János és Uhl Gabriella – a pályázatok értékelése és megvitatása után tett javaslatot a nemzeti biztosnak, aki ez alapján Cseke Szilárd képzőművészt és German Kinga kurátort kérte fel projektjük megvalósítására.
    

A Fenntartható identitás című projekt a magyar és a nemzetközi kortárs vizuális művészetben és más művészeti ágakban, a kultúratudományok mellett a hétköznapi életben is markánsan jelen lévő kérdésre, az identitás problematikájára reflektál. Erőssége az a letisztult formanyelv, amely a felvetett kérdést különböző aspektusokból, átgondolt szerkezetben fogalmazza meg. Cseke Szilárd munkája erőteljesen épít a rendelkezésre álló térre, annak adottságait, tagoltságát jól kihasználva.
    

A projekt a magyar pavilont az identitás metaforikus tereként értelmezi, amely az ember személyiségének megfelelően határokkal bír, de komplex viszonyban áll a külvilággal. Emellett lehetőséget kínál az érdeklődőknek az interaktív részvételre, hogy megosszák tapasztalataikat, véleményüket a felvetett kérdésekkel kapcsolatban - olvasható a közleményben.
    

Mint írják, Cseke Szilárd eddigi életműve, annak kérdésfelvetései, tematikái, technikai megoldásai és kiforrott vizuális nyelve megalapozottá és hitelessé teszik a benyújtott projektet. German Kinga tudományos és oktatói pályafutása, elért eredményei garantálják a magas színvonalú, nemzetközi kontextusban is érvényes kurátori munkát.
    

A zsűri a beérkezett munkák közül kiemelte még Kelemen Zénó szobrászművész, valamint Grászli Bernadett kurátor A vonal alatt című pályaművét, amelyet magas színvonalúnak, művészileg hitelesnek, aktuálisnak ítélt - tették hozzá a tájékoztatóban.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Az acb Galéria Redők című tárlatáról
A teremtett „képzelet” határtalansága
art&design

Eperjesi Ágnes és Várnagy Tibor: TAVATE: lebegés című tárlata az acb Galériában
Az Amikor Galéria debütálása a művészeti galériák soraiban

Más művészeti ágakról

Lichter Péter: Frankenstein eksztázisa – A found footage filmek és videóesszék formavilága
Platon Karataev: Napkötöző


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés