bezár
 

irodalom

2014. 12. 15.
Seszták Ágnes posztumusz kötete
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Seszták Ágnesnek, a Magyar Nemzet egykori főmunkatársának, a Pesti Hírlap és a Demokrata szerkesztőjének 1968 és 2014 között megjelent riportjaiból, esszéiből és publicisztikáiból válogat Egészpályás feltámadás címmel megjelent posztumusz gyűjteményes kötete, amelyet hétfőn mutattak be Budapesten.

A Közép-európai Média Intézet gondozásában megjelent, csaknem 900 oldalas kötet bemutatóján Matuz Gábor újságíró felidézte, hogy a szerzővel és másokkal együtt három évig dolgoztak a néhány száz írást tartalmazó gyűjtemény megjelenésén. Seszták Ágnes éppen a könyv nyomdába kerülésekor, november 7-én halt meg.
    

prae.hu

Felidézte, hogy Seszták Ágnes pályafutását 1968-ban a Jövő Mérnöke című újságnál kezdte. "Ma őt leginkább a Demokrata és a Magyar Nemzet szerzőjeként, publicistájaként ismerhetik" - hangsúlyozta, hozzátéve, hogy utolsó publicisztikája október 24-én jelent meg.
    

Kondor Katalin újságíró elmondta, hogy a szép kivitelű kötetből nemcsak Seszták Ágnes pályafutását lehet megismerni, hanem korrajzot is mutat az elmúlt 46 év magyarországi történéseiről.
    

Torkos Matild újságíró Seszták Ágnesre emlékezve kiemelte: professzionális újságíró volt, aki nem a ranglétrán felfelé kereste barátait, hanem "megtalálta a takarítónőben, a hentesben, a zöldségesben vagy bennem, és mindenkinek segített". Fontos volt számára, hogy visszahozza az írásba az elfejtett vagy ritkán használt magyar szavakat, és azt vallotta, hogy az újságírói nyelv semmivel sem lehet szegényesebb, mint az irodalmi nyelv.
    

Sinkovics Ferenc újságíró, aki a Demokratánál 12 évig dolgozott együtt Seszták Ágnessel, rámutatott, hogy írásai középpontjában a mindenkori emberi konfliktusok álltak. Hangsúlyozta: azok közé a vezető újságírók közé tartozott, aki még szívesen adta át tapasztalatát a következő generációnak. Segített nekik és felkarolta őket, ami ma sem nagyon jellemző - tette hozzá.
    

Seszták Ágnes 1944-ben született a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Érpatakon. Pályája az Eötvös Loránd Tudományegyetem könyvtár-magyar szakának elvégzése után gimnáziumi pedagógusként indult, majd 1968-tól gyakornokként a Jövő Mérnöke című újságnál helyezkedett el. 1972-ben elvégezte a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) Újságíró Iskoláját. Dolgozott a Magyar Ifjúság családi rovatánál, alapítója volt a Képes7-nek, a Demokrata című hetilapnak, A Pesti Hrlap című napilapnak, s 2004 óta dolgozott a Magyar Nemzet főmunkatársaként.
    

Seszták Ágnest 1987-ben MÚOSZ Díjjal, 1989-ben Magyar Lajos-díjjal tüntették ki, 2011-ben a Családbarát Médiáért Díjat vehette át, 2012-ben munkáját Eötvös József-sajtódíjjal ismerték el, 2014-ben megkapta a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje és a Szellemi Honvédelem díja kitüntetést is. A Magyar Nemzet Aranytollának kitüntetettje.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Gerőcs Péter Szembenézni a tehetségtelenségünkkel kötetének bemutatója az Őszi Margón
Bemutatták a Sir Gawain és a zöld lovag legújabb fordítását

Más művészeti ágakról

trabant: trabant LP (2024, purge.xxx)
Rich Peppiatt: Kneecap – Ír nemzeti hip-hopot!
A BIFF filmfesztivál UNSEEN fotókiállítása


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés