irodalom
A Hét Krajcár Könyvkiadó gondozásában megjelent kötetet a szerző azzal a céllal írta, hogy szociográfiai dokumentumregényben örökítse meg a 20. század történelmét - magyarázta szerdán Gazda József az MTI-nek.
A szerzőnek számos szociográfiai kötete jelent már meg, amelyek több ezer emberrel készült beszélgetések alapján íródtak. Ezekben Gazda József elmondatta velük életük sorsát, amin keresztül rálátást nyújtott a múlt század megélt történelmére. "Ez a kötet egy kísérlet arra, hogy azok a korigazságok, amelyeket a szociográfia műfajában írtam meg, e dokumentumregény révén szélesebb közönséghez eljussanak" - mondta.
Hozzátette: a magyar sorsregénynek is nevezhető könyvben szereplő helyszín lényegében Erdélyt, a Székelyföldet jelképezi, és számba veszi azokat a történelmi fordulatokat, amelyek kihatottak erre a régióra, így például az I. világháború kirobbanását, a román hadsereg 1916-os erdélyi betörését, valamint a II. bécsi döntést. A könyv a kisebbségbe került magyarság sorsát meséli el - mondta a szerző.
A kötetet szerdán délután 5 órától mutatják be a budai Várban lévő Litea Könyvesbolt és Teázóban.