bezár
 

irodalom

2014. 11. 21.
Adyra emlékezik a Medve Színpad
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Rendhagyó előadással emlékezik Ady Endrére a Medve Színpad szombat este a budapesti Szív-kamara Színházban.

A táltos Ady csodálatos képes rettenetei című verses-zenés est a Medve Színpad ötrészes előadássorozatába illeszkedik, amelynek darabjai különböző témákon keresztül juttatnak közelebb minket Ady Endre költészetéhez, valamint saját tudatos vagy éppen tudatalatti konfliktusainkhoz - mondta el az MTI-nek Halmy György, az előadások rendezője.
    

prae.hu

A szombati előadásban a Csuja Imre által megszemélyesített költő legbensőbb vívódásait, hitét és titkait osztja meg két szeretőjével révüléses képek formájában. Ady női és férfi énjének, valamint a két egymástól teljesen különböző nő párbeszédeinek dinamikája egy sajátos, több szinten is értelmezhető drámába torkollik. A másfél órás darabon végighúzódik a három személy furcsa emberi és szeretői viszonyának feszültsége, amelynek feloldását nemcsak az jelenti, hogy a nők elfogadják a helyzetet és mégis szeretni tudják a költőt, de az is, hogy Ady Endre felismeri magában a "nemférfi" ént, és így el tud búcsúzni szeretőitől.
    

Az előadásban Csuja Imre mellett Kakasy Dóra, Legerszki Krisztina és Sárközi Dávid szerepel. A zenés kíséretet Balázs Barnabás állította össze verbunkos és cigány nótákból, valamint saját szerzeményeiből.
    

Az előadássorozat következő darabját, az Alvó királylány című előadást november 27-én tekinthetik meg az érdeklődők a Fészek Művészklubban. A darab - Ady szavaival - a mindnyájunkban szunnyadó mesehősöket igyekszik felszínre hozni - mondta el Halmy György.
    

A társulat tervez egy decemberi érmihályfalvi előadást is. A Sorsunk a dalban című darab az Ady költészetében fellelhető férfi és női princípium, valamint a dal egymással való furcsa kapcsolatát fogja megvilágítani párbeszédes formában, zenei és verses aláfestéssel.
    

A Medve Színpad négy éve alakult meg Csuja Imre és Halmy György kezdeményezésére, azóta többek között Márai Sándor Füveskönyvét is feldolgozták színházi előadások formájában.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Prae Kiadói nap Pécsett
Kupihár Rebeka A heterók istenéhez kötetbemutatójáról
Kosztolányi Dezső Őszi reggeli című verséről

Más művészeti ágakról

gyerek

Marék Veronika kapta a Magyar Gyermekkultúra Mestere Díjat
Katarina Stanković Neptun vihara és Ida Marie Gedbjerg Az elveszett Mozi könyv című alkotása a 21. Verzió Filmfesztiválon
art&design

A besorolás deficitje


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés