bezár
 

zene

2014. 09. 13.
A dél-koreai Mun Taeguk nyerte a Pablo Casals Gordonkaversenyt
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A dél-koreai Mun Taeguk nyerte a Pablo Casals Nemzetközi Gordonkaversenyt, a második helyen megosztva Szabó Ildikó és a lengyel Thomas Daroch végzett, a harmadik a kolumbiai Santiago Canón-Valencia lett - tájékoztatták az MTI-t a verseny szervezői pénteken késő este.

A péntek délutáni és esti döntőben a csellistáknak zenekari kísérettel kellett előadniuk egy szűk körből kiválasztott művet a Zeneakadémia nagytermében; az MR Szimfonikusokat Kovács János vezényelte. A díjakat - az egyelőre nem bejelentett különdíjakkal és közönségdíjjal együtt - a szombat esti gálakoncerten adják át a Zeneakadémián.

prae.hu

A zsűri által legjobbnak talált dél-koreai Mun Taeguk 1994-ben született, tanulmányait New Yorkban és Bostonban végzi, mesterei Young Rim Yang, Kim Minhye Clara és Laurence Lesser. A választható művek közül a középdöntőben Beethoven D-dúr szonátáját, a döntőben Schumann a-moll gordonkaversenyét játszotta.

A megosztott második helyek egyikén végzett Szabó Ildikó 1993-ban született, a Zeneakadémia mellett Berlinben tanult, illetve tanul, tanárai Mező László és Jens Peter Maintz. A döntőre Sosztakovics I. csellóversenyét választotta.

A másik második helyet megszerző lengyel Tomasz Daroch 1989-ben született, Lódzban és Mannheimban tanul, tanárai Stanislaw Firlej, Michael Flaksman és Jelena Ocic. A választható művek közül a középdöntőben Chopin g-moll szonátáját, a döntőben Dvorák h-moll gordonkaversenyét játszotta.

A dobogó harmadik helyén végző kolumbiai Santiago Canón-Valencia 1995-ben született, csellótanulmányait Dallasban és az új-zélandi Hamiltonban végzi, mesterei Andrés Díaz és James Tennant. A választható művek közül a középdöntőben Debussy Szonátáját, a döntőben Sosztakovics I. csellóversenyét játszotta.

A világ 38 országából 157 fiatal csellóművész jelentkezett a Filharmónia Magyarország által szeptember 4. és 13. között megrendezett nemzetközi versenyre, közülük végül 94-en jelentek meg az első fordulón, 15-en jutottak tovább a középdöntőbe, majd 7-en vehettek részt a döntőben.

A jelentkezők között 18 magyar versenyző volt, emellett nagyon sokan érkeztek Dél-Koreából, Japánból és Franciaországból, de vártak fiatalokat Venezuelából, Üzbegisztánból és Litvániából is.

A nagy múltú Budapesti Nemzetközi Zenei Versenyek sorában utoljára 10 éve került sor a csellóra.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Kurt Rosenwinkel The Next Step Band (Live at Smalls, 1996) júliusban megjelent albuma és a Magyar Zene Házában októberben tartandó koncertje tükrében
Bartók György szerzői estje a Fugában
Kritika az Orfeo ed Euridice új felvételéről
Világsztárok a Budapest Jazz Clubban: Oz Noy Trio

Más művészeti ágakról

Nehéz istennek lenni: Arkagyij és Borisz Sztrugackij regényétől Aleksei German filmadaptációjáig
art&design

KristofLAB „Artificial Paradise” című kiállítása a MAMŰ Galériában
Áfra János válaszai a prae.hu AI-körkérdésére
Molnár Krisztina Rita és Szimonidesz Hajnalka: Az angyal meséje


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés