zene
A Művészetek Palotája (Müpa) és a Budapesti Fesztiválzenekar (BFZ) által második alkalommal megrendezett fesztivál elsősorban a zenén keresztül keres kapcsolódási pontokat a magyar és egy másik európai ország kultúrája között. Tavaly Csehország állt a fesztivál fókuszában.
A BFZ három alkalommal is előadja nagyzenekari estjét, amelyen Johannes Brahms III. és IV. szimfóniája hangzik el Fischer Iván vezényletével. A zenekar emellett német barokk hangversennyel és német kortárs esttel is készül, valamint közreműködik Bertolt Brecht, Elisabeth Hauptmann és Kurt Weill Aki igent mond című "iskolaoperájának" előadásában is .
Jön a Tony Lakatos Quintet, a berlini 17 Hippies, a Nils Wogram Nostalgia Trio és a Das Kapital, fellép a Michael Wollny - Tamar Halperin zongora-csembaló duó és igazi zenei csemegét ígér a Berlin Songs című koncert is, amelyen a legszebb német kuplék és dalok keserédes dallamai csendülnek fel a weimari varieték és lokálok világából Marlene Dietrichtől Nina Hagenig neves hazai énekesek tolmácsolásában - derül ki a szervezők programajánlójából.
A zene mellett az irodalom is teret kap a fesztiválon: a Volt egy álmunk című német-magyar irodalmi sanzonesten a Magyarországon is jól ismert Terézia Mora és Ingo Schulze Németországban is népszerű magyar írókkal, például Esterházy Péterrel. Zenei aláfestésképpen a HANEM zenekar válogat a német dalkincsből, Schumanntól a Rammstein zenekarig.
A Bridging Europe - Európai Hidak keretében szeptember 15-én nemzetközi kerekasztal-beszélgetést is rendeznek a 25 évvel ezelőtti határnyitás német-magyar gazdasági és kulturális kapcsolatokra gyakorolt hatásáról.