bezár
 

film

2014. 07. 14.
Karlovy Vary - Zombrácz Virágot dicsérik
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Dicsérő szavakkal írt hétfőn a Variety.com a Karlovy Vary Filmfesztiválon bemutatott Utóélet című filmről. A cikk szerzője "finom és meglepő" alkotásnak nevezte Zombrácz Virág "abszurd felnőtté válás történetét".

A film ősztől télig meséli el az eldugott kis faluban játszódó történetet, amelynek főhőse a huszonéves, az elmegyógyintézetből éppen hazatért, szorongásaival küzdő Mózes, aki megpróbál megfelelni apja elvárásainak. A lelkész apa, aki különböző függőségben szenvedők visszailleszkedését segíti a társadalomba, házassági tanácsadással foglalkozik és az általános iskola karácsonyi ünnepségét is felügyeli, csak a fiára nem figyel, egyre határozottabban kényszeríti rá akaratát. Váratlanul bekövetkező halála után tovább kísérti, s miközben Mózes megpróbál örök nyugalmat találni a szellemének, végre felnőtté válik, és az apja is elfogadja olyannak, amilyen - ismertette Alissa Simon, a filmes lap Karlovy Vary-i tudósítója.
    

prae.hu

Első nagyjátékfilmjében Zombrácz biztos rendezői stílussal a látványt helyezi a párbeszédek fölé a szépen megkoreografált jelenetekben. Szándékának megfelelően a színészei rezzenéstelen arccal tolmácsolják az abszurd szituációkat. A Variety szerint a bizarr és a szatirikus csípősség kombinációja a műfajon belül a film producerének, Pusztai Ferencnek egy korábbi munkáját, A nyomozót idézi fel.
    

A Variety cikke kiemelve Takács Lilla látványtervező és Pohárnok Gergely operatőr munkáját a film kitűnő technikai színvonalát is dicsérte, amely a szerző szerint a legtöbb magyar produkcióra jellemző. A bírálatokat összegezve azt írta: Zombrácz még tovább mehetett volna a látványvilág stilizálásában és a cselekményszálak összefogásában.
    

A Variety emlékeztetett arra, hogy az Utóélet a Magyar Nemzeti Filmalap támogatásával készült.
    

Az Utóélet című filmet október 30-tól vetítik magyar mozikban.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Luke Korem és Simon Verhoeven Milli Vanilli – Az évszázad botránya című filmjeiről
A Friss Hús Határhelyzetek című nemzetközi szekciójáról
George Miller: Furiosa – Történet a Mad Maxből

Más művészeti ágakról

Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon
art&design

Vetlényi Zsolt FOLYÓÍRÁS című kiállításának kritikai szemléje
irodalom

Hajdu Levente volt a Kötetlenül sorozat vendége
Kritika Nagy Gabriella Elviszlek Amerikába című regényéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés