art&design
Beszámolt arról, hogy a finn kortárs művészetet bemutató tárlaton 16 alkotó munkáival ismerkedhet meg a közönség. Az Új szerzemények, rég nem látott művek című tárlat főként olyan alkotásokat vonultat majd fel, amelyeket vagy nagyon régen, vagy még sosem láthatott a publikum. Az Anton Corbijn holland fotográfus portréképeit bemutató kiállítás mellett az 1930-as, 1940-es évek szociofotóiból is ízelítőt kap a közönség mások ellett Kálmán Kata, Walker Evans és Theo Frey jóvoltából.
Csörgő Attila nemzetközi hírű, de Magyarországon alig ismert művészfotói, saját tervezésű kamerákkal készített felvételei, konstrukciói is bemutatkoznak egy életmű-kiállítás keretében, majd Amerigo Tot életművét, s a körülötte kialakult kultúrpolitikai közeget tárja a nézők elé egy nagyszabású tárlat. Gerber Pál festőművész festményei és installációi is láthatók lesznek, majd egy csoportos kiállításon dán, német, lengyel művészek a modernizmus változásait kutatják a nyugat- és a kelet-európai művekben. A kilencedik kiállítás anyagát egyelőre titok fedi - mondta el Bencsik Barnabás.
Az intézmény jövőbeli stratégiájáról a főigazgató kifejtette: a műtárgyvásárlás szempontjából a legfontosabbnak a kelet-közép-európai kortárs gyűjtemény felépítését tartják, vásárlást a régió fiatal, feltörekvő művészeitől, a középgenerációtól és a 60-as, 70-es évek még elérhető alkotásaiból terveznek. Az életmű-kiállítások, a saját kezdeményezésű utazó tárlatok, a nemzetközi és hazai művészek csoportos bemutatkozása mellett a fotográfia kerül középpontba, hogy elnyerje az őt megillető helyét a köztudatban.
A kiállításokat sokkal látogatóbarátabbá szeretnék tenni, minden időszaki tárlathoz múzeumpedagógiai programokat szerveznek. A Művészetek Palotájával is szorosabb együttműködésre törekszenek, s hogy a koncertre látogató közönség a Ludwig Múzeum épp aktuális tárlatát is megnézze, bevezetik a közös jegy programot. A múzeum a könyvbemutatók, szakmai konferenciák és előadások befogadását is fontos célnak tekinti.
A tájékoztatón arról is beszámoltak, hogy az ACAX Nemzetközi Kortárs Képzőművészeti Iroda szeptembertől a Ludwig Múzeum szervezeti keretében, a múzeum önálló programjaként működik. Kálmán Rita programkoordinátor tájékoztatása szerint a 2006 januárja óta működő iroda legfontosabb területe a kiállítások szervezése, nemzetközi biennálékon való magyar részvétel előkészítése, valamint tanulmányutak szervezése.