bezár
 

építészet

2014. 06. 20.
A világ legmagasabb felhőkarcolóját tervezik Kínában
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A világ legmagasabb felhőkarcolójának építését tervezik a közép-kínai Vuhan városában - az egy kilométer magas épület többek közt lég- és víztisztítóként is funkcionál majd.

prae.hu

 A pontosan egy kilométeresre tervezett Feng nevet kapó torony mellett egy kisebb, Huang nevű tornyot is felhúznak, az együttes neve, a Fenghuang magyarul Főnixmadarat jelent. Felépülte után a Feng lesz Kína és a világ legmagasabb épülete, túlszárnyalva a jelenlegi aranyérmes Burzs Kalifa (Burj Khalifa) 830 méterét és a 632 méterrel jelenleg második, kínai Sanghaj Tornyot is.
    
A brit Chetwoods tervezőiroda által megálmodott épületek a kínai interneten keringő tervek szerint rózsaszín színben pompáznak majd, s egészen futurisztikusan hatnak a szürkeségéről híres Vuhan városában. A tervezőknek ugyanakkor ez is volt a céljuk - a 13 milliárd jüanos (470 milliárd forint) beruházással megépülő Főnixmadár Hopej tartomány fővárosának szimbólumává kíván válni.
    
Az épületegyüttes irodáknak, szállodáknak és vendéglátó egységeknek ad majd otthont, valamint más, egészen meglepő funkciókat is ellát majd. A tornyok egy hét hektár nagyságú tavi szigetre épülnének, s a tó vizét egy, a magasabb toronyba beépített rendszeren át folyamatosan tisztítanák. A Főnixmadár emellett a környező levegőt is szűrné egy speciális technológia felhasználásával, melynek gyakorlati haszna is lehet az ország egyik legrosszabb szennyezettségi indexét felmutató Vuhanban. A komplexum emellett az energiatakarékos "zöld tornyok" sorát bővítené, saját energiaellátását nap- és szélenergiából biztosítaná.
    
A Főnixmadár építési tervei a vuhani hatóságok jóváhagyására várnak, elfogadása esetén az legkorábban 2018-ra épülhet fel.
    
Vuhan egyébként már korábban is rekordok döntésére készült: jelenleg is építés alatt áll a 125 emeletes, 636 méter magas Wuhan Greenland Center, mely 2017-re készülhet el.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

építészet

Hiány és emlékezet című Breuer Marcell emlékkiállítás Pécsett
építészet

Interjú Filip Rybkowskival


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés