bezár
 

zene

2014. 03. 30.
Szabó Marcell nyerte a Nemzetközi Bartók Béla Zongoraversenyt
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Magyarországról és külföldről érkezett tizenkilenc fiatal tehetség közül Szabó Marcell nyerte a Nemzetközi Bartók Béla Zongoraversenyt.

prae.hu

A Szegedi Tudományegyetem zeneművészeti karának korábbi dékánja, Kerek Ferenc Liszt-díjas zongoraművész által több mint egy évtizede életre hívott, hagyományosan kétévente, Bartók Béla március 25-i születésnapjához kapcsolódóan megrendezett verseny díjait szombaton adták át Szegeden a Szent-Györgyi Albert Agórában.

A második helyezett Vida Mónika Ruth lett, a megosztott harmadik díjat pedig Kocsis Krisztián és Vass István vehették át.

A 27 éves, budapesti Szabó Marcell – aki Nándor György és Kemenes András tanítványaként két éve végzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen – megkapta a legjobb kötelező darab előadásáért járó különdíjat is. A Zeneakadémia jelenlegi másodéves doktorandusz hallgatója már négy esztendeje is szerepelt a szegedi Bartók-zongoraversenyen, akkor megosztott harmadik díjjal jutalmazták.

Nádor György, a Zeneakadémia professor emeritusa, a zsűri elnöke az eredményhirdetés alkalmával elmondta, a szegedi verseny nemzetközi összehasonlításban is színvonalasnak számít. A zongoraművész dicsérte a versenyzők darabválasztását, melyek közül kiemelte a Scarlatti-szonáták, illetve Tóth Péter kifejezetten erre az alkalomra íródott, Hangnem nélküli keringőjének előadását.

Az indulók a háromfordulós megmérettetésen a Bartók-művek mellett olyan komponisták szerzeményeit - Scarlatti szonátáit, Debussy, Chopin, Liszt alkotásait, Mozart zongoraversenyeit – adták elő, amelyeket maga Bartók Béla is szívesen műsorra tűzött. Az indulók az elődöntőben és a középdöntőben szóló műveket játszották el. A döntőben pedig Liszt, Bartók és Mozart versenyművek csendültek föl a Szegedi Szimfonikus Zenekar közreműködésével, Gyüdi Sándor vezényletével.

A díjazottak vasárnap Bartók Béla szülővárosában, Nagyszentmiklóson a Nákó-kastélyban adnak gálahangversenyt.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Platon Karataev: Napkötöző
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon
Beszélgetés Karosi Júlia jazz-énekessel
Simon Géza Gábor: A magyar jazztörténet ösvényein. A magyar jazztörténeti kutatás hatvanöt esztendeje 1958–2023

Más művészeti ágakról

Lichter Péter: Frankenstein eksztázisa – A found footage filmek és videóesszék formavilága
Sírtunk Cannes-ban az Un Certain Regard izlandi nyitófilmjén
art&design

Vetlényi Zsolt FOLYÓÍRÁS című kiállításának kritikai szemléje


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés