bezár
 

színház

2014. 02. 25.
Leveszik a műsorról a Profumo-botrányról szóló musicalt
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Leveszik a műsorról március végén a 20. századi brit történelem egyik legsúlyosabb belpolitikai botrányáról, a Profumo-ügyről készült Andrew Lloyd Webber-musicalt Londonban, ahol december elején mutatkozott be a darab.

Szkéné színház

A 2,5 millió fontból készült és vegyes fogadtatásban részesült musicalt március 29-én játsszák utoljára - írta honlapján a BBC. Ez volt Andrew Lloyd Webber első munkája Az operaház fantomjának 2010-ben bemutatott folytatása óta.

A Stephen Ward című zenés mű a botrány egyik kulcsfigurájának szempontjából ábrázolja a brit kormányt 1963-ban megrázó és az egész világ figyelmét felkeltő Profumo-affért.

Ward, a felső tízezer tagja és csontkovács mutatta be John Profumo hadügyminiszternek a call-girl Christine Keelert, akivel Profumónak viszonya lett. A nőről viszont kiderült, hogy közben egy orosz attasé és kém szeretője. A szex- és hidegháborús politikai botrány Profumónak a karrierjébe került, Wardot tönkretette, de az ügybe a konzervatív kormány is belebukott és a britek bizalma alapvetően megrendült a politikusokban.

A musical zenei anyagát Webber komponálta, a dalokat Don Black írta, a szövegkönyv pedig Christopher Hamptonnak, a Veszedelmes viszonyok színműírójának munkája volt. A darabot a brit Nemzeti Színház korábbi vezetője, Richard Eyre rendezte és az Aldwych Színházban mutatták be.

Robert Fox producer hétfőn úgy fogalmazott, elszomorítja, hogy a darab lekerül a műsorról, de bízik abban, hogy a jövőben újra játszani fogják és sokan látják még.
 
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

[ESCAPE] – A Donkihóte-projekt az Örkény István Színház és a Városmajori Szabadtéri Színpad közös produkciójában
színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon
színház

A Fővárosi Nagycirkusz szakmai délutánjáról

Más művészeti ágakról

Lichter Péter: Frankenstein eksztázisa – A found footage filmek és videóesszék formavilága
Kertész Edina: A fotográfuslány – könyvbemutató


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés