bezár
 

színház

2013. 12. 04.
15 éves a Pintér Béla és Társulata
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A 15 éves Pintér Béla és Társulata jubileumi fesztivállal ünnepel: mind a 16 repertoáron lévő előadását eljátssza decemberben a Szkéné Színházban és az Átrium Film-Színházban.

Szkéné színház

A társulat vezetője, a pályáját színészként kezdő Pintér Béla 15 év alatt 19 darabot írt és rendezett, előadásai közül 16-ot láthat december 5. és 30. között a fesztivál közönsége - olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott közleményében.
    
A társulat összetétele sokat változott az évek során, de minden repertoáron lévő produkciót eredeti formájában, eredeti szereposztásban játszanak a mai napig.
    
A magyar kultúra elemeit bátran használó, a komédia és a tragédia eszközeivel egyszerre ható, olykor provokatív előadásaik közül több mérföldkőnek számít. Nem véletlenül nevezte egy kritikus "nemzeti színháznak" Pintér színházát, hiszen minden darabja a magyar hétköznapokból, a minket körülvevő világból meríti témáját - olvasható a közleményben.
    
A társulatot ma az egyik legjelentősebb és leginvenciózusabb magyar színházi alkotóműhelyként tartják számon külföldön is. Rangos színházi fesztiválok vendégeként mutatták be előadásaikat többek között New Yorkban, Moszkvában és több európai nagyvárosban.
    
Pintér Béla első drámakötete az idén jelent meg. Darabjai közül több olvasható idegen nyelven, például németül, lengyelül, kínaiul.
    
A társulat népszerűségét az is mutatja, hogy az utóbbi években előadásaik nézettsége "százhúsz" százalékos, a jubileumi előadásokra az összes jegy egy nap alatt elfogyott.
    
A decemberi előadások után a közönség találkozhat az alkotókkal a Színházi Kritikusok Céhe által szervezett szakmai beszélgetéseken, a Kritikus Órákon. A beszélgetésre azokat a nézőket is várják, akik ezúttal nem kaptak jegyet, de már látták az előadást, és kíváncsiak létrejöttének hátterére.
    
A fesztiválon a Titkaink (2013), A 42. hét (2012), a Kaisers TV, Ungarn (2011), a Tündöklő Középszer (2010), a Szutyok (2010), A Soha Vissza Nem Térő (2009), A Démon Gyermekei (2008), Az Őrült, az Orvos, a Tanítványok és az Ördög (2007), az Árva Csillag (2007), a Korcsula (2006), az Anyám Orra (2005), A Sütemények Királynője (2004), a Gyévuska (2003), a Parasztopera (2002), A Sehova Kapuja (2000) és a Kórház-Bakony (1999) című előadást láthatja a közönség.

 
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

[ESCAPE] – A Donkihóte-projekt az Örkény István Színház és a Városmajori Szabadtéri Színpad közös produkciójában
Somorjai Réka: BOJZ című drámája a Szkéné Színházban
színház

Forgách András A játékos és a többiek című drámakötetének bemutatója
Bűn és bűnhődés az Örkény Színházban

Más művészeti ágakról

Lichter Péter: Frankenstein eksztázisa – A found footage filmek és videóesszék formavilága
Michael Sarnoski: Hang nélkül – Első nap
Sírtunk Cannes-ban az Un Certain Regard izlandi nyitófilmjén


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés