bezár
 

zene

2013. 09. 03.
Camouflage-koncert a Dürer Kertben
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A budapesti Dürer Kertben ad koncertet december 13-án az elektronikus zene nyolcvanas-kilencvenes évekbeli német sztárcsapata, az idén 30 éves Camouflage.

prae.hu

Az együttest két billentyűs, Heiko Maile és Oliver Kreyssig, valamint az énekes Marcus Meyn alapította 1983-ban a dél-németországi Bietigheim-Bissingenben, a csapat ma is e három tagból áll. A trió által kialakított kifinomult, elektronikus, szintetizátorral kísérletezős hangzás gyors sikert hozott a Camouflage-nek az újhullám és a szintipop fénykorában, a nyolcvanas években.

A kislemezen 1987-ben kiadott, The Great Commandment című daluk három héten át vezette az amerikai dance-listát, és ma is a legnépszerűbb Camouflage-szám. Természetesen szerepelt a csapat első stúdióalbumán, az 1988-ban megjelent Voices & Images-en is, amely rögtön a nemzetközi élvonalba röpítette a zenekart. A Camouflage sikerének titka az volt, hogy ügyesen vegyítette más előadók, elsősorban a Depeche Mode és a Pet Shop Boys stíluselemeit, a könnyed, táncos zenéhez pedig Marcus Meyn remek énekhangja párosult.

A második albumra, a Methods of Silence-re (1989) egy újabb megaslágert, a Love Is A Shield-et írták, majd újabb kiváló lemezek (Meanwhile - 1991, Bodega Bohemia - 1993, Spice Crackers - 1995) következtek, számos slágerrel, köztük a Suspicious Love-val, a Jealousy-vel vagy a Bad News-zal. A Camouflage kisebb-nagyobb szünetekkel azóta is aktív, 2009-ben koncert DVD-t adott ki Live in Dresden címmel, és ezekben a hónapokban tervezi befejezni nyolcadik, Greyscale című albumát.

Bár az együttes fénykorában nem juthatott el Budapestre, komoly ismertségnek örvendett Magyarországon, hatással volt hazai zenekarokra, köztük a Bonanza Banzai-ra vagy a Dr. Beat-re.
A Camouflage december 13-án a Dürer Kert nagytermében valamennyi nagy slágerét előadja. A német csapat előtt a magyar Black Nail Cabaret melegít be.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Platon Karataev: Napkötöző
Haydn out, Muse in – múzsadilemmák
Simon Géza Gábor: A magyar jazztörténet ösvényein. A magyar jazztörténeti kutatás hatvanöt esztendeje 1958–2023

Más művészeti ágakról

színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon
irodalom

Hajdu Levente volt a Kötetlenül sorozat vendége


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés