bezár
 

art&design

2013. 03. 05.
Pénteken temetik Tarczai Béla fotóművészt
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Pénteken 14 órakor a miskolci Szentpéter Kapui Temetőben helyezik végső nyugalomra Tarczai Béla fotóművészt, aki életének 91. évében, február 26-án hunyt el.

prae.hu

A Gálffy Ignác-életműdíjas miskolci fotóművészt római katolikus szertartás szerint búcsúztatják el március 8-án - tudatta a művész családja az MTI-vel.
A család arra kéri a szertartás résztvevőit, hogy rendhagyó búcsúztatásként virág helyett szalagot vigyenek a sírhoz, amelyeket az ott elhelyezett szalagtartóra kötnek fel. Gyászmisét március 9-én, reggel 8 órakor tartanak a Minorita templomban.
   
A fotóművész polgári búcsúztatását március végén, a Miskolci Galéria Feledy-Házában záruló kiállításán tartják.
   
Tarczai Béla 1922. október 21-én született Miskolcon, a közgazdasági egyetemet 1946-ban, az ELTE posztgraduális művészettörténet és esztétika szakát 1975-ben végezte el. Gimnazista kora óta fényképezett, mestereinek a kor miskolci és más magyar nagyságait tartotta. 1951-ben alapította meg a Miskolci Fotóklubot.

Pályafutása alatt mintegy félszáz hazai kiállítást szervezett és rendezett, tizenöt egyéni tárlata volt itthon és külföldön, életmű-kiállítását 2002-ben, 80. születésnapja alkalmából rendezték meg a Miskolci Galériában. Utolsó tárlatát 90. születésnapja alkalmából 2012. december 12-én nyitották meg a Miskolci Galéria Feledy-házában.
   
A fotóművész a Volt Hadifoglyok Bajtársi Szövetségének tagjaként is tevékenykedett, titkára volt a Borsod megyei szervezetnek, 2005 márciusáig pedig az országos szervezet alelnökeként is dolgozott. Ebben a témakörben két könyve és sok szakcikke jelent meg különféle lapokban és múzeumi évkönyvekben.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Az acb Galéria Redők című tárlatáról
art&design

Mátrai Erik AIR című kiállításáról
art&design

Keresztes Zoltán privát ikonjai mellé
art&design

Megnyitószöveg KristofLab Still Life című kiállításához

Más művészeti ágakról

Lichter Péter: Frankenstein eksztázisa – A found footage filmek és videóesszék formavilága
Gimesi Dóra: Amikor mesélni kezdtek a fák
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés