bezár
 

film

2013. 02. 06.
MMA-klipben nem szerepelhet Az én XX. századom
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Enyedi Ildikó Balázs Béla-díjas filmrendező nem engedi, hogy vele legitimálja magát az MMA. Magát konzervatív embernek nevezve elutasítja, hogy a Széchenyi István létrehozta MTA-t, erejét, hatáskörét, legitimitását az ad hoc szerveződés gyengítse.

"Ma egy megkeresést kaptam a Magyar Művészeti Akadémiától, hogy a magyar filmklasszikusokat népszerűsítő reklámspotban néhány kocka szerepelhessen Az én XX századom c. filmemből. Az alábbiakban közzéteszem a válaszomat.

Nagyon örülnék, ha az én első filmem is ott szerepelhetne a nagy klasszikusok között. Ennek egyetlen akadálya, hogy a reklámspot a MMA nevű szervezet égisze alatt készül.

Mint konzervatív ember, mélységesen elítélem, hogy bárki, bármilyen ad hoc szerveződés gyengítse a Magyar Tudományos Akadémia (és annak művészeti tagozatának) erejét, hatáskörét, legitimitását. Amit Széchenyi István létrehozott, azt kötelességünk ápolni, tovább építeni és a kor követelményeihez igazítani, nem pedig lerombolni, kikerülni, elszigetelni. Ezért lehetetlen, hogy hozzájáruljak a filmem bármely részletének felhasználásához.

Az sem világos számomra, hogyan tarthat igényt az MMA, mely e művek elkészítéséhez semmilyen módon nem járult hozzá, ilyenfajta válogatás elkészítésére (a Duna TV-n futó filmsorozatra is gondolok itt). Nem helyes ilyen módon, esetleg már véleményt mondani képtelen alkotók munkáinak felhasználásával megpróbálni legitimálni egy szervezetet.

Üdvözlettel és sajnálattal
Enyedi Ildikó"

prae.hu



A film DVD-borítójának részlete


nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

Sírtunk Cannes-ban az Un Certain Regard izlandi nyitófilmjén
Dev Patel: A Majomember
A 74. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál

Más művészeti ágakról

színház

Egy tökéletes nap Szenteczki Zita rendezésében a Hatszín Teátrumban
Platon Karataev: Napkötöző
színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
art&design

Vetlényi Zsolt FOLYÓÍRÁS című kiállításának kritikai szemléje


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés