bezár
 

színház

2013. 01. 04.
Sivatag hercege: mesejáték Pécsen
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Kortárs magyar szerző művének bemutatójával gazdagítja családbarát előadásainak sorát a Pécsi Nemzeti Színház: Galuska László Pál A sivatag hercege című mesejátékát először január 11-én láthatja a közönség.

A teátrum az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében emlékeztetett arra, hogy A sivatag hercege a színház és a Jelenkor folyóirat 2011-ben meghirdetett Lázár Ervin-mesepályázatának díjazott alkotása.
   
Hozzátették, hogy a kétrészes zenés kalandjáték Szabó Attila rendezésében kerül színpadra, a muzsikát Csernák Samu írta. Az előadásban a gyermekszereplők mellett bábok is szerephez jutnak, a dalok élő zenei kísérettel szólalnak meg, az előadás próbanaplóját a Facebook közösségi portálon követhetik a meserajongók.
   
"A mese nem csak a gyerekek vágya. Egy jó gyerekelőadás kivitelezésében profi, tartalmában többrétegű, előadásmódjában hiteles és a felnőttek számára is tartogat izgalmat. Nem gügyög, nem didaktikus, hanem kérdéseket tesz fel, amelyekre az előadás után a család együtt keresheti a válaszokat" - idézte a színház a rendezőt.
   
Szabó Attila úgy vélte: a családi színház műfaja kapocs a generációk között. Közös programot kínál, mint a kirándulás vagy a vasárnapi ebéd. De ahhoz, hogy az együttlét "ne csak forma legyen", olyan eseményt kell kínálni, amely minden korosztályt elvarázsol.
   
A rendező szerint Galuska László Pál finom érzékkel tapintott rá arra a kihívásra, ami egy mai, kalandfilmeken, számítógépes játékokon felnövő gyerek számára elegendő élményt, szórakozást és gondolatot nyújt. "A világmegmentő hős, a misztikus környezet, a hatalmasra nőtt gonosz legyőzése kellően díszes keretet nyújt a felnőtté váló, a világ törvényeit elfogadó bölcsről festett költői képnek" - jegyezte meg.
   
Az előadás legfiatalabb szereplője nyolc, a legidősebb hatvanhat éves. Szabó Attila reményét fejezte ki, hogy rajtuk keresztül rámutathatnak a generációk egymást segítő kapcsolatának szükségességére, illetve a jelen egyik legnehezebben elfogadható problémájára: a párbeszéd hiányára is.
 

Szkéné színház

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Haydn out, Muse in – múzsadilemmák
Hodászi Ádám: Kikönnyítve című drámája az Apertúra Bázison
Bűn és bűnhődés az Örkény Színházban
Wagner kincse 2. – 1. alkalom, Márton László előadása A Nibelung-énekről

Más művészeti ágakról

Gimesi Dóra: Amikor mesélni kezdtek a fák
Kertész Edina: A fotográfuslány – könyvbemutató


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés