bezár
 

art&design

2012. 09. 19.
Bortnyik és Csernus művei az Arte Galéria árverésén
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Ország Lili és Bortnyik Sándor monotípiái, Csernus Tibor tusrajzai, valamint Kass János rézkarcai is kalapács alá kerülnek az Arte Galéria szombati árverésén.

prae.hu

A szokásosnál egy kicsit több, 218 tételt árverez szombaton az Arte Galéria. A változatos anyagban sok az eredeti grafika, ceruzarajz, tus, akvarell, diópác, pasztellkép, és különleges darabok vannak a sokszorosított lapok között is. Marsó Diana, a galéria vezetője az MTI-nek nyilatkozva azzal magyarázta a bőséges kínálatot, hogy sokan válnak meg, akár kényszerűségből is műtárgyaiktól.

    Ezúttal is mappák, művészeti könyvek és könyvillusztrációk vezetik be az aukciós listát. Mindjárt az élen található Csernus Tibor 14 tusrajza, amelyek Gárdonyi Géza Egri csillagok című könyvéhez készültek 1963-ban. Az eredeti rajzok és a könyv 95 ezer forintról indul. Kass János négy szignált rézkarca Jékely Zoltán könyvéhez és Gerzson Pál nyolc fametszete a János vitézhez 18, illetve 11 ezer forintról.

    A legdrágább, 130 ezer forintos tétel Ország Lili Emlékezet című, olajjal papírra nyomott monotípiája. Csak 10 ezer forinttal kérnek kevesebbet Bortnyik Sándor 1935-ben készült, nőalakot ábrázoló monotípiájáért.

Tihanyi Lajos 1920-as litografált tájképe a százpéldányos sokszorosításból a 96. sorszámot viseli és 75 ezer forintért licitálható. A kínálatban szerepel Kondor Béla két rézkarca is, 22, illetve 26 ezer forintért, valamint Gross Andor három szignált rézkarca 15, 16 és 18 ezer forintos kikiáltási áron.  

     A magasabbra árazott tételek között található az Asszonyok gyerekekkel című Aba Novák Vilmos-ceruzarajz, 65 ezer forintos kezdéssel. A Dési Huber István özvegyének hagyatékából származó 1930-as színes ceruzarajz csendélet 55 ezer forintot, egy másik tusrajz 22 ezer forintot kóstál. 

    Jaschik Álmostól két lapot kínálnak, egy színes ceruzarajz illusztrációt Arany János Pázmán lovagjához és egy diópác munkát Látomás címmel, ezek 42, illetve 38 ezer forintról indulnak a liciten. 

     A különlegességek között említett Marsó Diana egy gyengéden stilizált tempera-akvarell-tus technikájú lapot, a Gyümölcsszedőt, Karinthy Ada munkáját. A festőművész Karinthy Frigyes nővére volt.  

    Vannak illusztrációk a 30-as és a 60-as évekből (Haranghy Jenő, Szalay Lajos). Gyűjtői darab Perlrott Csaba Vilmos lányaktja, Ferenczy Béni két rajza vagy Lossonczy Ibolya és férje, Lossonczy Tamás pasztell- és akvarellképe.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Isabela Muñoz Omega című kiállítása a Mai Manó Házban
Az acb Galéria Redők című tárlatáról
(Súlyosan elfogult vélemény)
A teremtett „képzelet” határtalansága

Más művészeti ágakról

színház

A MáSzínház KÖT-EL-ÉK – „Okos lány, túlteszi magát rajta!” előadásáról
színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
Havas Juli Papírbabák, avagy lehet-e két hazád? című kötetének bemutatójáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés