bezár
 

zene

2012. 09. 18.
Benkő Szabolcs a Bartók Konzervatórium új igazgatója
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium igazgatói posztjára három pályázó közül Benkő Szabolcsot választotta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (LFZE) szenátusa. Hivatalosan október elsejével nevezi ki az egyetem rektora, de az új igazgató megbízottként már dolgozik, hiszen el kellett indítania a 2012-13-as tanévet.

prae.hu

"A pályázatom három fő pillére: a tehetséggondozás, a gyakorló iskolai szerep megerősítése - ez az egyetem részéről is erős igény volt -, és az intézmény új, önálló arculatának kialakítása" - mondta el az MTI-nek kedden Benkő Szabolcs, hozzátéve, családjával együtt nagyon jól érezte magát Győrben, ám ez a pályázat komoly szakmai kihívást kínált számára. 

    Az önálló arculat nem külsőséget, hanem tartalmi elemeket jelent, fontos szakmai követelmények alapján: professzionális főtárgy oktatást, kamarazenei műhelymunkát, dszessz és kortárszenei oktatást kíván a szakközépiskolától az egyetem - fűzte hozzá az igazgató. 

    Kevesen tudják, hogy a Bartók Konzervatóriumnak, azaz "konzinak" becézett, a Zeneakadémia gyámsága alatt működő szakközépiskolában színvonalas dzsesszoktatás folyik, a kortárszenei oktatás pedig kuriózum, mindkettőre a képzés folyamatossága okán is nagy szükség van, hogy az egyetem számára utánpótlást neveljenek. 

    A tehetséggondozás Benkő Szabolcs szerint többirányú, figyel az alsófokú intézményekből kikerülőkre, klasszikus értelemben pedig az egyéni keretek között folyó oktatást, és a személyes kompetenciákat erősíti, például személyiségfejlesztést, idegen nyelvi kommunikációt.
"Jövőre az állami finanszírozásban a normatívát a feladat finanszírozás váltja fel, ezért értelmes, hasznos és új célokat keresünk a több mint 170 éves intézményben. A hagyomány és az innováció egymás mellett éltetése az iskolánk hivatása." - mondta az új igazgató. 

    Benkő Szabolcs 2000-ben Mező László növendékeként gordonkaművész-tanár szakon diplomázott a Zeneakadémián. Több nemzetközi kurzuson és fesztiválon is részt vett, például a Wien-Prag-Budapest Sommerakademie-n, az Isaac Stern Chamber Music Workshopon, a luzerni Nemzetközi Zenei Fesztiválon.  

    2010-ben az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán szerzett jogi diplomát.   

    Alapító tagja volt a Sándor Vonósnégyesnek, majd a Budapesti Csellóegyüttesnek. 2005-től mostanáig a győri Richter János Zeneművészeti Szakközépiskola és Kollégiumot vezette. 2010-től a Budapesti Fesztiválközpont Nonprofit Kft. felügyelőbizottságának elnöke.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Platon Karataev: Napkötöző
Borbély László zongoraművész és Zeneakadémista tanítványainak koncertje
Interjú Wéber Kristóffal a klasszikus művészetekről és a Keringőről

Más művészeti ágakról

Kritika Kemény Lili Nem című regényéről
[ESCAPE] – A Donkihóte-projekt az Örkény István Színház és a Városmajori Szabadtéri Színpad közös produkciójában
Sírtunk Cannes-ban az Un Certain Regard izlandi nyitófilmjén
Bemutatták Sárkány Tímea első, Boszorkányok nyara című verseskötetét


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés