bezár
 

film

2012. 08. 01.
Mozinet filmnapok másodszorra
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Moziban már nem látható, fesztiváldíjas filmeket vetítenek újra a pénteken kezdődő Mozinet-Művész Filmnapok keretében Budapesten. A négynapos eseményen a korábbi sikerek mellett angol felirattal ellátott magyar szerzői filmek és egy premier előtt látható francia romantikus vígjáték is szerepel.

prae.hu

 Szalóky Bálint, a Mozinet filmforgalmazó munkatársa szerdán az MTI-nek elmondta, hogy az idei, Művész moziban megtartandó filmnapok szervezésekor elsősorban a tavalyi tapasztalatokra támaszkodva a legnépszerűbbnek bizonyuló filmeket válogatták be a háromról négynaposra bővült programba. 

    "Az egy évvel korábban vetített filmek nagy részét idén újra műsorra tűztük, így azok a nézők, akik időközben hallottak róluk, most lehetőséget kapnak arra, hogy megnézzék, esetleg újranézzék ezeket moziban" - emelte ki.

    A válogatott, mozik műsorán már nem szereplő filmek között van a Shame - A szégyentelen alkotóinak első közös filmje, az Éhség, a román újhullám remekei (Sporthorgászat, California Dreamin'), Oscar-jelölt osztrák bűnügyi történet (Revans), Fliegauf Benedeknek, a Csak a szél rendezőjének az első angol nyelvű filmje (Womb - Méh), és vetítenek díjnyertes iráni (Nők férfiak nélkül), belga (Hasta la vista, Srác a biciklivel), ír (Semmit magamról) és török (Három majom) mozit is. 

    A Szerelem a hatodikon című, francia romantikus vígjátékot csaknem három héttel az országos premier előtt tekintheti meg a "minifesztivál" közönsége.

    A szelekcióban két magyar film is látható: Kocsis Ágnes cannes-i és Magyar Filmszemle-díjas drámája, a Pál Adrienn, valamint Jankovics Marcell több mint húsz évig készült alkotása, Az ember tragédiája. Ezeket - gondolva a hazánkban élő külföldiekre - angol felirattal vetítik majd.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Luke Korem és Simon Verhoeven Milli Vanilli – Az évszázad botránya című filmjeiről
A Friss Hús Határhelyzetek című nemzetközi szekciójáról
George Miller: Furiosa – Történet a Mad Maxből

Más művészeti ágakról

Renaud-Delage: Gru 4
Havas Juli Papírbabák, avagy lehet-e két hazád? című kötetének bemutatójáról
Kritika Nagy Gabriella Elviszlek Amerikába című regényéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés