bezár
 

építészet

2012. 07. 24.
Pierre Cardin velencei toronyépülete
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Építészek és a légiforgalmi hatóságok is fenntartásokkal fogadták annak a 245 méter magas toronyháznak a terveit, amelyet a Velence szigeteivel szemközti partra tervezett Pierre Cardin olasz származású francia divattervező.

prae.hu

Cardin a Palais du Lumiére (Fénypalota) nevet adta az általa tervezett óriás épületnek. Az olasz sajtó szerint a 90 éves híresség ezt az emléket kívánja hátrahagyni az utókornak szülőföldjén.

    A venetói származású tervező az iparáról ismert Margherában, Velence szárazföldi ikervárosában akarja megvalósítani a három - egymással érintkező - toronyból álló épületkomplexumot.

    A Fénypalota legalább ötezer embernek adna munkát. "Ez olyan lehetőség, amelyet nem szabad kihagynunk" - hangoztatta Luca Zaia venetói tartományi elnök. Hozzátette, hogy Cardin elképzelése "értékes színfolt" lehet a gyáraktól szürke Margherában.

A Velencét beárnyékoló óriásépület terve nem tetszik viszont az építész Vittorio Gregorettinek, aki szerint, "ha Cardin meg akarja ajándékozni Velencét, segíthet Marghera elhagyott gyárépületeinek átalakításában". Az olasz légiforgalmi hatóság (Enac) arra emlékeztetett, hogy a toronyház száztíz méterrel haladná meg az előírt biztonsági magasságot.     

A hárommilliárd eurós beruházást jelentő tornyok magassága a kétszerese lenne a velencei Szent Márk-bazilika harangtornyának.

A felhőkarcolókban helyet kapna a Cardin által megálmodott Divategyetem, amely körül szállodák, éttermek, kereskedelmi központ, koncertterem, mozi, kongresszusi központ, kétszáznyolcvan lakás, függőkertek, medencék és hetvenkét lift sorakozna.

Az épületegyütteshez külön autósztráda és vasútvonal épülne, valamint felszíni metrójárat Velencébe. Az újságok szerint Cardint sürgeti az idő, ha Marghera nemet mond, a világ más részén építi fel palotáját.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

építészet

Fényképkollekció a Tabán utolsó évtizedeiről
építészet

Cserépváraljai templomfelújítás és Micélium tudásköz-pont nyerte az idei Média Építészeti Díját
építészet

Beszámoló a 18. Velencei Építészeti Biennáléról
építészet

Interjú Kőszeghy Flórával

Más művészeti ágakról

art&design

Borsos Lőrinc Neo Inertia című kiállítása
Bill Viola, a videóművészet úttörőjének tárlata Budapesten
Fekete István Lutrájáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés