bezár
 

zene

2012. 04. 25.
Kodály-kiállítás az OIK-ban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Egy kultúrateremtő művész - Kodály Zoltán (1882-1967) címmel a nagy zeneszerző, népzenekutató és zenepedagógus életéről, munkásságáról látható tematikus kiállítás csütörtöktől az Országos Idegennyelvű Könyvtárban (OIK).

prae.hu

Sárközi Andrea, az OIK Zeneműtárának vezetője az MTI-nek elmondta, hogy 20 nagy tablón mutatják be a 130 évvel ezelőtt született zeneszerző életművét, családját, gyűjtő útjait és eredeti kottáinak fakszimile kiadását.

Az egyik tablón az 1926-ban bemutatott Háry János daljátékból is láthatók jelenetek, de képek és dokumentumok idézik meg a Psalmus Hungaricus és a Székelyfonó bemutatóját is.

Az Eősze László zenetörténész által összeállított tablók segítségével az érdeklődők megismerhetik Kodályt, a nagy természetjárót is, amint az Alpokban hegyet mászik vagy a budai hegyekben sétál. A tárlat így Kodályt mint embert is kicsit közelebb hozza - jegyezte meg Sárközi Andrea.

A kiállításon számos plakát is szerepel, amelyek Kodály Zoltán munkásságba engednek bepillantást. A tárlókban pedig kiadott kottái, pedagógiai munkái, fényképek, hanglemezek, CD-borítók, valamint Kodály szerzeményeivel foglalkozó könyvek láthatók.

A tárlat foglalkozik Kodály utóéletével is, azzal, hogy milyen hatással volt munkássága a nemzetközi zenei életre és oktatásra. Pedagógiai módszereit Franciaországban, Németországban, Angliában és Japánban is használják.

Sárközi Andrea arról is beszélt, hogy a kiállításhoz májusban két előadás kapcsolódik. Május 4-én Kodály Zoltán idegen nyelvű kórusművei: Latin nyelvű alkotások címmel tart előadást Tardy László, a Mátyás-templom Liszt-díjas karnagya.

Május 11-én pedig olasz és angol nyelvű kórusműveiről Ittzés Mihály, a Magyar Kodály Társaság társelnöke fog beszélni.

A Kodály-kiállítás május 18-ig tekinthető meg az Országos Idegennyelvű Könyvtárban.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Beszélgetés Karosi Júlia jazz-énekessel
Interjú Wéber Kristóffal a klasszikus művészetekről és a Keringőről
A 180-as Csoport című kötet bemutatója
Simon Géza Gábor: A magyar jazztörténet ösvényein. A magyar jazztörténeti kutatás hatvanöt esztendeje 1958–2023

Más művészeti ágakról

színház

Egy tökéletes nap Szenteczki Zita rendezésében a Hatszín Teátrumban
[ESCAPE] – A Donkihóte-projekt az Örkény István Színház és a Városmajori Szabadtéri Színpad közös produkciójában
art&design

Vetlényi Zsolt FOLYÓÍRÁS című kiállításának kritikai szemléje


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés