bezár
 

film

2012. 02. 23.
A Paramount A keresztapa ellen
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Beperelte az A keresztapa-trilógia szerzőjének fiát a regényfolyamból készült filmek mögött álló Paramount Pictures filmstúdió - közölte csütörtökön a The New York Times.

prae.hu

Anthony Puzo ugyanis áldását adta a maffiózó Corleone családról szóló regényfolyam egy újabb részének megjelentetésére The Family Corleone (A Corleone család) címmel. A keresztapa-trilógia szerzőjének, az 1999-ben elhunyt Mario Puzónak a fia az író hagyatékának kezelője.

A Paramount 2004-ben engedélyezte, hogy A keresztapa visszatér címmel Mark Winegardner folytassa a klasszikussá vált történetet. A könyvet a Random House adta ki. A stúdió azonban az újabb folytatásba, az ugyancsak Winegardner által jegyzett A keresztapa bosszúja című regénybe már nem ment bele. Ezt 2006-ban publikálta a Putnam kiadó.

A múlt héten a New York-i szövetségi bíróságra beadott periratok szerint a Paramount Pictures azt állítja, hogy az ötödik kötet "elhomályosítja" egész sorozatot, és annak kiadói félrevezették az olvasókat, mikor úgy tüntették fel, mintha a stúdió is hozzájárult volna a publikáláshoz.

A Paramount egyúttal szeretné megakadályozni a The Family Corleone forgalmazását is, amely A keresztapa-sorozat előtörténetét dolgozza fel.

A könyv szerzője Ed Falco, kiadója pedig a Grand Central Publishing, amely azt tervezi, hogy a regényt májusban dobja piacra. A filmstúdió kártérítést is követel, arra hivatkozva, hogy "meg kívánja őrizni A keresztapa-trilógia, az elmúlt 50 év egyik legnagyobb elismerést kiváltott és legkedveltebb művészeti alkotásának integritását".

A keresztapa-trilógiát Francis Ford Coppola vitte filmvászonra, a három rész forgatókönyvének megírásában Mario Puzo is részt vett.

A sorozat első részében, amely 1972-ben került a mozikba, és három Oscart nyert, olyan sztárok szerepeltek, mint Marlon Brando, Robert de Niro, Al Pacino, James Caan, Robert Duvall, Andy Garcia és Diane Keaton.

Az Amerikai Filmakadémia A keresztapát 1998-ban minden idők 100 legjobb amerikai filmje közül - a Casablanca és az Aranypolgár után - a harmadik, 2007-ben pedig a második helyre sorolta. (Az utóbbi rangsorolásban az Aranypolgár került az első, a Casablanca pedig a harmadik helyre.)

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Katarina Stanković Neptun vihara és Ida Marie Gedbjerg Az elveszett Mozi könyv című alkotása a 21. Verzió Filmfesztiválon
A 12. Primanima mint a magány és társadalmi kritika tükre
Luca Guadagnino filmjében elszabadulnak a vágyak és a képzelet
Kis Hajni filmjeiről – részlet a szerző megjelenés előtt álló könyvéből

Más művészeti ágakról

(kult-genocídium)
Kurátori bevezető
art&design

A besorolás deficitje
Révész Emese és Sipos Fanni Amíg én oviban vagyok című könyvéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés