bezár
 

art&design

2012. 01. 26.
Shakespeare-skanzen Japánban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Shakespeare-skanzen és -panoptikum csodálható meg Japánban, csaknem 10 ezer kilométerre a legünnepeltebb angol író és költő szülőhazájától.

prae.hu

A park Tokiótól 30 kilométerre van északkeletre Maruiama városa mellett. Nemcsak térben, hanem időben is nagy utat tesz meg a látogató: Európába csöppen, ráadásul a XVI. századiba a XXI. századi Japánból. A skanzenben jó pár épület áll I. Erzsébet angol királynő uralkodásának idejéből, mármint az eredeti házak mondhatni hajszálra pontos másai. Berendezésük is tökéletesen korhű, csakúgy mint a viaszemberek öltözéke, hajviselete. William Shakespeare-en kívül megtekinthető felesége és több gyerekük, az egyik az író ölében csücsülve.

A házak egyike annak replikája, amelyben az író született 1564-ben a stratford-avoni Henley utcában. A skanzen készítői még arra is ügyeltek, hogy a házakat angol tölgyfából készítsék, azaz eredeti alapanyagból, a nyugati szigetországból hajózták a keletibe az építőanyagot. A házak kertjeiben ugyancsak a korhoz igazított virágok, növények - főleg gyógynövények - pompáznak, így nem csak a szem kap autentikus képet, hanem az orr is Tudor-kori hiteles illatot.

Mivel Shakespeare többször költözködött, a park építői pedig tökélyre törekedtek, így több házmást is építettek életútja államosaiként. Természetesen a Globe színház sem hiányozhat a skanzenből. Szélmalomból több is akad a parkban, ám az áramot természetesen nem azok adják. Az építők egyébként nem japánok voltak, hanem angolok, a Julian Bicknell and Associates cég. A Shakespeare-skanzen és panoptikum 1997-ben készült - jegyezte meg honlapján képekkel illusztrált beszámolójában a The Daily Telegraph című brit lap.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Kurátori bevezető
art&design

A besorolás deficitje
art&design

Az anyag mélyén című csoportos kiállításról
A teremtett „képzelet” határtalansága

Más művészeti ágakról

Mit jelent az ifjúsági irodalom ma? – kerekasztal-beszélgetés
A 2024-es Aranyvackor pályázat díjátadójáról
Interjú Beck Tamással, a 33. Salvatore Quasimodo Költőverseny fődíjasával


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés