bezár
 

színház

2012. 01. 24.
Musical, dráma és humor a Szegedi Nemzetiben
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Egyebek mellett a West Side Story feldolgozása, Ibsen Hedda Gabler című drámája, valamint a 25 éves L'art pour l'art Társulat várja az elkövetkező hetekben a Szegedi Nemzeti Színház nézőit.

Szkéné színház

Most pénteken mutatjuk be a Kisszínházban a legtöbbet játszott kortárs német szerző, Roland Schimmelpfennig Nő a múltból című drámáját. A főbb szerepekben Kárász Zénót, Kéner Gabriellát és a visszatérő szegedi színésznőt, Szabó Gabit láthatja a közönség.

A rendező Bodolay Géza elmondta: a darab a sorsszerű összefüggésekről szól, amelyek bárki életében megtörténhetnek - mondta Gyüdi Sándor igazgató a teátrum keddi szegedi sajtótájékoztatóján.

A történetben váratlanul és sorsszerűen megjelenik az éppen tengerentúlra költöző család ajtajában a Nő, és a döbbent házaspárral közli, a férfi huszonnégy évvel korábban a nagy szerelem volt, és még mindig így érez iránta.

Ez aztán konfliktusok sorát idézi elő. Február 18-án mutatják be a Szegedi Nemzeti Színházban Leonard Bernstein, Arthur Laurents és Stephen Sondheim West Side Story című musicaljét. Az előadás fontosságát jelzi, hogy nagyon sok előadó lesz a színpadon, köztük a színház tánckara és a Szegedi Kortárs Balett táncosai, akiket a zenekari árokból a Szegedi Szimfonikusok kísérnek.

Juronics Tamás, a darab rendezője a sajtótájékoztatón elmondta: elképzelésének alapja a sztori filmfeldolgozása, Ennek megfelelően igyekeztek filmes hangulatot teremteni a díszletekkel és a hangzással is.

"Teljes mértékben igyekszünk megfelelni, leginkább a film alapján annak, amit a nézők elképzelnek. Azt gondolom, a mű üzenete mindenképpen átjön a darabon, nem kell aktualizálni, más korba helyezni azt" - fejtette ki.

Megjegyezte, hogy sok zene és komoly táncos feladat vár a művészekre, több száz előadót hallgattak meg, mire az énekeseket kiválasztották. Néhány helyen kettős szereposztást kívánt meg a munka, mert sok művész nem szegedi. A közönség a lelkes fiatalok mellett láthatja például Király Leventét és Ádám Tamást is.

A teátrum drámai tagozata egy újabb Keresztes Attila által rendezett darabbal készül. Henrik Ibsen Hedda Gablerjét az irodalomkritika a női Hamletként tartja számon. Ibsen szerint "Hedda számára az élet komédia, melynek nem éri meg kivárni a végét".

A történet szerint a gyönyörű, erélyes, büszke Hedda a biztonságos életért, a nyugodt, fényűző életmód kedvéért hozzámegy az átlagos, megbízható, de legkevésbé sem briliáns professzorjelölthöz, Jörgenhez.

Megfeneklett kapcsolatukba hirtelen betoppan egy harmadik, a múltból felbukkanó idegen, Ejlert, aki tükröt tart elébük, megidézi egykori, titkokkal terhes közös múltjukat, és kibogozza viszonyukat. Ejlert szakmájában és magánéletében is riválisa lesz Jörgennek.

A darabot először február 24-én láthatja a szegedi közönség.

A színházban február 29-én a L’art pour l’art Társulat is fellép. Dolák-Saly Róbert, a csapat tagja a sajtótájékoztatón hangsúlyozta: bár A három testőr és a jeti vagy mi a pék című előadás egy feldolgozás, addig alakították, hogy 80 százalékban új a produkció. A régi arcok azonban megjelennek, így aki a Besenyő családot és a mellettük megjelenő különös figurákat kedveli, nem csalódik.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

színház

A MáSzínház KÖT-EL-ÉK – „Okos lány, túlteszi magát rajta!” előadásáról
színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
Komáromy Bese Soha jobban című darabjáról
színház

A Vígszínház Ármány és szerelem bemutatójáról

Más művészeti ágakról

Platon Karataev: Napkötöző
art&design

Vetlényi Zsolt FOLYÓÍRÁS című kiállításának kritikai szemléje
Bemutatták Sárkány Tímea első, Boszorkányok nyara című verseskötetét
irodalom

Hajdu Levente volt a Kötetlenül sorozat vendége


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés