bezár
 

irodalom

2012. 01. 11.
ImPulzus 14. - Parttalan beszélgetés
Kritikai beszélgetés Krusovszky Dénes A felesleges part című verseskönyvéről
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
ImPulzus 14. - Parttalan beszélgetés Mi a közös az élethalál-kérdéseket boncoló performerben, Chris Burdenben és a homoszexualitása elől az öngyilkosságba menekülő amerikai költőben, Hart Crane-ben? És mit tud kezdeni egy verseskötet Marszüasz mitológiai figurájával, akit egy elvesztett költői verseny miatt nyúz meg Apollón? Krusovszky Dénes a fiatal magyar irodalom egyik legfontosabb költője, most megjelent könyve izgalmas történeteket választ kiindulópontul. Az idei első ImPulzuson, 16-án hétfőn 18 órától a Trafóban A felesleges part a vita tárgya.

prae.hu

A József Attila Kör (JAK) kritikai beszélgetéssorozata új résztvevőkkel indul újra. Bartók Imre, Csobánka Zsuzsa, Lengyel Imre Zsolt és Turi Tímea havonta egyszer a Trafó kávézóban beszélgetnek a kortárs fiatal irodalom legújabb, fontosnak tartott megjelenéseiről.

plakát

A  JAK a fiatal kortárs magyar irodalom több mint húsz éve működő szervezete, melynek elsődleges célja a pályakezdő irodalmárok indulásának segítése, a legújabb kortárs magyar irodalom kutatása, eredményeinek bemutatása és eljuttatása a közönséghez felolvasó- és vitaestek, konferenciák és rendhagyó középiskolai irodalomórák szervezésével, valamint a JAK-füzetek és a Világirodalmi Sorozat kiadásával. A JAK emellett számos hazai és nemzetközi programsorozat, ösztöndíjprogram és fesztivál aktív résztvevője, a fiatal irodalmárok egyik legfontosabb hazai érdekképviseleti szerve.    

A résztvevők
 
Bartók Imre (1985) Esztéta, kritikus, író. Filozófiát és esztétikát tanult az ELTE-n, 2003 óta az esztétika szak doktorandusza. Az elmúlt években főként Rilke és Celan költészetét tanulmányozta. Kritikaírással két-három éve foglalkozik, időközben megjelent az első regénye is (Fém, Kalligram, 2011).
 
Csobánka Zsuzsa (1983) Író, kritikus, tanár. Az ELTE magyar-esztétika, a SZFE drámapedagógia szakán végzett, jelenleg PhD-hallgató az ELTE-n, a kortárs irodalom tanítása témában kutat. Kötetei: Bog (Szoba Kiadó, 2009), Belém az ujját (JAK-füzetek, 2011), Hideg bűnök (Kalligram, 2011). Versei, novellái, kritikái többek között a Jelenkor, Élet és Irodalom, Holmi, Kalligram, Alföld, Új Forrás, Prae hasábjain jelennek meg. 2010-ben Móricz-ösztöndíjat kapott.
 
Lengyel Imre Zsolt (1986) Kritikus, irodalomtörténész. Az ELTE BTK esztétika-magyar szakán végzett, most Az irodalmi modernség doktori program hallgatója ugyanott. Tanulmányai és kritikái jelentek meg az Alföld, Holmi, Kalligram, Műút, Jelenkor, Irodalomtörténet és a Literatura folyóiratokban. Jelenleg a népi írók, etika és esztétika
kapcsolata, illetve a kortárs próza érdeklik leginkább.
 
Turi Tímea (1984) Kritikus, író, újságíró. A szegedi bölcsészkaron végzett kommunikáció és magyar szakon, később ugyanott a Modern Magyar Irodalom Tanszék doktorandusza. Tanulmányai, kritikái, novellái és versei megjelentek többek között a Literatura, Holmi, Jelenkor, Kalligram, Műút, Tiszatáj és a Forrás folyóiratokban. A Bartók Rádió külső munkatársa.


Az esemény támogatója a MASZRE.


nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

Gerőcs Péter Szembenézni a tehetségtelenségünkkel kötetének bemutatója az Őszi Margón
Sofi Oksanen esszékötetének margós bemutatójáról
Megjelent a szerző emlékiratainak folytatása, A másik egy
Antológiákról a Prostor folyóirattal

Más művészeti ágakról

Mit jelent az ifjúsági irodalom ma? – kerekasztal beszélgetés
trabant: trabant LP (2024, purge.xxx)
építészet

(kult-genocídium)
építészet

Huszadik Média Építészeti Díja finálé


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés