bezár
 

art&design

2008. 08. 01.
Elloptak egy 100 millió dollár értékű Caravaggio-festményt Odesszában
MTI
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Elloptak egy 100 millió dollár értékű Caravaggio-festményt Odesszában Ellopták az odesszai Nyugati és Keleti Művészetek Múzeumából Caravaggio itáliai festő Ukrajnában található egyetlen alkotását, a Krisztus elfogása című festményt, amelynek értékét 100 millió dollárra becsülik - jelentette csütörtökön a korrespondent.net ukrán internetes hírportál.

prae.hu

Odesszai rendőrségi források szerint a képrablók szerda este - helyi idő szerint - 18 óra és csütörtök reggel 10 óra között az egyik ablakot betörve hatoltak be a múzeumba.

A Krisztus elfogásá-t Michelangelo Merisi da Caravaggio a 17. század elején festette. A 134-szer 172 centiméteres vásznat Párizsban vásárolta meg Bazilevszkij orosz nagykövet, aki azt 1870-ben Vlagyimir Alekszandrovics nagyfejedelemnek ajándékozta. 
Caravaggio: Krisztus elfogása
A festményt tulajdonosa a 19. és a 20. század fordulóján az odesszai művészeti iskolának adományozta, ahonnan a 20-as években került át a Nyugati és Keleti Művészetek Múzeumának elődintézményébe, az Antik Festmények Képtárába.

Az elrabolt képet 2006-ban restaurálták kijevi szakemberek.
nyomtat

Szerzők

-- Végh Dániel --


További írások a rovatból

Megnyitószöveg blanche the vidiot és Palik Eszter "Norma" című kiállításához
art&design

keresztes zoltán underdogimages fotóalbumának bemutatója
Kritika a roveretói Művészet és fasizmus című kiállításról
art&design

Az anyag mélyén című csoportos kiállításról

Más művészeti ágakról

színház

Az ember, aki elvesztette az időt című előadás a Vígszínházban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés