bezár
 

art&design

2011. 11. 18.
Kalaptörténeti kiállítás Székesfehérváron
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Az 1900-as évek elején viselt "malomkeréknyi" kalapoktól a svájci sapkákig sokféle formájú fejfedő látható a kalapdivat változását az 1900-es évektől 1950-ig bemutató, pénteken a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban megnyitott kiállításon.

prae.hu

A múzeum két évvel ezelőtt az Amiért megőrülnek a nők címmel elindított divattörténeti sorozatának immár harmadik tárlata - a retikülök és a női topánkák változásainak bemutatása után - fotókkal, illusztrációkkal és eredeti darabokkal szemlélteti, hogy a különböző korokban milyen fejfedőt viseltek Magyarországon a hölgyek.

A kiállítás bemutatja, hogy az 1900-as években a módosabb hölgyek ruhatárából nem hiányozhattak a nagykarimájú, gazdagon díszített kalapköltemények.

Az I. világháború után a frizuradivat átalakulásával a harangformájú fejfedők, turbánok, később a lefelé szélesedő lámpaernyőhöz hasonló formájú darabok, majd a tokkalapok, svájcisapkák jöttek divatba.

Az 1950-es évektől a kalapok nagyrészt eltűntek a hazai utcaképből, és bár Nyugaton napjainkban is fontos kiegészítői az elegáns hölgyek öltözékének, nálunk kevesen hordják.

A székesfehérvári kiállításon lehetőség van arra, hogy a látogatók felpróbáljanak egy-egy - természetesen nem muzeális értékű - kalapot.
A tárlat február 26-ig tekinthető meg a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A Budapesti Fotófesztivál Női fókusz című kiállításáról
art&design

Mátrai Erik AIR című kiállításáról
art&design

Megnyitószöveg KristofLab Still Life című kiállításához

Más művészeti ágakról

Michael Sarnoski: Hang nélkül – Első nap
Platon Karataev: Napkötöző
színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés