bezár
 

art&design

2011. 11. 11.
Könyv a 40 éves Tatabányai Múzeumról
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Tatabányai Múzeum negyven éves történetét feldolgozó kiadvány jelent meg pénteken, a kétszáz oldalas kötet a történeti áttekintésen túl bemutatja az intézmény gyűjteményeit, az egyes területek legjelentősebb tárgyairól pedig leírás és fotók is szerepelnek.

prae.hu

A Tatabányai Múzeum oktatástörténeti gyűjteményével és az ipari munkások életkörülményeit bemutató kiállításaival tett szert a megyehatárokon átnyúló ismertségre - mondta el az MTI-nek Fűrészné Molnár Anikó, a múzeum igazgatója.

A tantárgyak történetét bemutató kiállítás egyedi Magyarországon, az intézmény ehhez kapcsolódva több éven át rendezett oktatástörténeti konferenciát, melynek anyagát a pedagógusképzők jegyzetként használják.

Szintén egyedi az ipari skanzen létrehozása, ahol az ipari munkásság életkörülményeit mutatják be. A skanzen és bányászati múzeum alapja egy valódi bányahelyszín, az egykori XV-ös akna udvara, ahol összegyűjtötték a bányászati gépeket.

A területen eredeti bontott anyagból felépítettek hét - hatajtósnak nevezett - hatlakásos sorházat, amilyenekben az 1900-as évek elején a bányakolóniák munkásai laktak. Az egyik hatajtósban a munkások lakásait mutatják be, a másikban Mesterségek Utcája néven korabeli kisiparosok műhelyeit rendezték be.

A tatabányai önkormányzat által fenntartott intézmény 1998-ban megkapta Az év múzeuma díjat, 2004-ben a Magyar Múzeumi Egyesület elismerését, 2010-ben pedig a múzeumpedagógai tevékenységéért tüntették ki nívódíjjal.

A 40 éves évfordulóra 500 példányban megjelent kötetben összegyűjtötték a múzeum 1971-től rendezett kiállításait, az intézmény kiadványait és a múzeumban rendezett konferenciákat, valamint a legnépszerűbb közművelődési és múzeumpedagógiai programok leírását.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Kulturális hanyatlás?
A Present Eye Looking to the Past című kiállításról
A teremtett „képzelet” határtalansága
art&design

Mátrai Erik AIR című kiállításáról

Más művészeti ágakról

Mit jelent az ifjúsági irodalom ma? – kerekasztal-beszélgetés
gyerek

Marék Veronika kapta a Magyar Gyermekkultúra Mestere Díjat
Kupihár Rebeka A heterók istenéhez kötetbemutatójáról
A BIFF filmfesztivál UNSEEN fotókiállítása


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés