irodalom
Az újság 1988 szeptemberében indult Tandi Lajos kezdeményezésére, aki akkor a városháza sajtótitkára volt. Elmondása szerint azzal a céllal, hogy a város múltbéli és jelenkori értékeit bemutassa a havonta megjelenő összeállítás. Az eltelt időszakban több mint kétszáz szerkesztő dolgozott a lapnál, beigazolva a kezdeti feltételezést, miszerint a városnak van szellemi tőkéje, azonban azt korábban elnyomták.
Eddig négyszer változott meg a lap, és a huszadik év is változást hozott - osztotta meg a közönséggel az újdonságokat Tandi Lajos. Átváltozott például a folyóirat címoldala, ami kicsit modernebb, kicsit praktikusabb lett. Minden számban egy jegyzet mutatja majd a hónap témáinak irányát. Emellett a betűtípusok, tördelések és az anyagok hosszúsága is könnyebbé teszi majd az olvasást. Összességében sokkal populárisabbá vált a lap, hogy a fiatalok is legalább úgy forgassák, mint azok az idősebbek, akik eddig is ismerték.
A lap új kiadóhoz került. A régi-új társ, aki már egy korábbi korszakban is a lap partnere volt a szegedi Somogyi-könyvtár lett. Az intézmény célja, hogy a könyvtár nyújtotta tudáskincset, az újságírók hatékonyan használhassák, és persze az is a tervek közt szerepel, hogy a lap minél nagyobb példányszámban jelenjen meg.
A terjesztés ennek megfelelően több helyszínen zajlik majd. Elsősorban a fiókkönyvtárakban, a Móra Ferenc Múzeum kiállítóhelyein, a közművelődési intézményekben, de ott lesznek a példányok a Közéleti Kávéház estéin is - hangsúlyozta Tandi Lajos.
A főszerkesztő elmondta: a huszadik születésnap megünneplésére, októberre ünnepi szám készül. Ebben a húszas éveikben járó szegedi fiatalok írnak majd minden anyagot, hogy kiderüljön, ők mit látnak a mai világból, és az olvasók lássák, hogy számukra mi az a momentum, amely érdekes a mai Szegedből.