irodalom
Huszti Gergely elmondta: az alkotó eddigi, főleg ősi, illetve jelenkori indiai történeteket feldolgozó műveitől eltérően az új regény a középkori Firenzében játszódik.
A firenzei bűbájos (The Enchantress of Florence) munkacímű írás szövevényes történelmi regény - jelezte a főszerkesztő, hozzátéve, hogy idén karácsonyra az új kötet apropóján 3-5 könyvet tartalmazó Rushdie-díszdobozzal kedveskednek a rajongóknak.
Salman Rushdie, aki Az éjfél gyermekei című kötetéért 1981-ben nyerte el az angol nyelvű irodalom legrangosabb elismerését, a díj alapításának 25. évfordulóján, 1993-ban (amikor az addig nyertes művek versenyeztek egymással) a Bookerek Bookerét ("Booker of Bookers") is megkapta. Most, a díj létrehozásának 40. évfordulóján ismét ő nyerte a Booker-díjasok legjobbját kiválasztó szavazást, és így a Best of Booker-díjat.
Ezzel kapcsolatban Huszti Gergely megjegyezte, hogy nem számítottak rá, de nagyon örülnek Rushdie újabb rangos díjának, amely igazolja a kiadó tavaly indított életműsorozatának időszerűségét.
Salman Rushdie tavaly novemberben öt könyve együttes megjelenése kapcsán el is látogatott Budapestre: a rajongók A mór utolsó sóhaja, Az éjfél gyermekei, a Szégyen, a Hárún és a mesék tengere, valamint a Sálímár bohóc című regények új kiadását dedikáltathatták a szerzővel.
Az alkotó akkor az MTI-nek elmondta: "úgy gondolom, legközelebb gyerekkönyvet fogok írni, mivel a tízéves fiam ezt kéri, úgyhogy nincs választásom". Felidézte, hogy a Hárun és a mesék tengere című kötetét idősebbik fiának írta, és - mint fogalmazott - a kisebbik most kéri a sajátját.
Huszti Gergely erre utalva megjegyezte: úgy tudják, valóban ilyen regényt ír Rushdie, és remélik, hogy jövőre már annak magyar fordítását is kézbe vehetik az olvasók.