bezár
 

színház

2011. 06. 18.
A víg özvegy a Szegedi Szabadtéri Játékokon
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Az operett műfaj hagyományait megtartva, de a negatív sztereotípiákat átlépve szeretné színpadra állítani Lehár Ferenc A víg özvegy című darabját Kozma Péter rendező a Szegedi Szabadtéri Játékokon.

Szkéné színház

A víg özvegy zenéje hihetetlenül komplex és gyönyörű, a darab története pedig sokrétegű - mondta a művész szombaton az olvasópróbák megkezdése előtt, amikor a szereplőkkel ismertette rendezői koncepcióját.

A több szálon futó szerelmi történet kiváló lehetőséget biztosít az emberi kapcsolatok és az ezeket meghatározni próbáló társadalmi normák viszonyának ábrázolására, annak bemutatására, hogy az emberi élet különböző szakaszaiban miként működnek a párkapcsolatok, mi az, ami állandó, s mi változik - fogalmazott a rendező.

Kozma Péter elmondta, a nagyoperett születésekor, 1905-ben a gazdaság és a társadalom válsága, az addig megszokott életstílus felbomlása közepette az emberek - ahogy mai is - megpróbáltak boldogok lenni. A gazdasági krízis adja a darab történetének alapját is: egy elképzelt dél-kelet európai országnak, Pontevedrónak az államcsőd elkerülése érdekében szüksége van a dúsgazdag özvegy, Hanna vagyonára.

A szabadtéri játékok nézői július 15-től mai környezetben láthatják a Lehár Ferencnek az első nagy sikert meghozó darabot, olyan szereplőkkel mint Herczenik Anna, Kálmán Péter, Haumann Péter, Keszei Bori, Boncsér Gergely, Bajor Imre, Szacsvay László, Molnár Piroska, Csákányi Eszter és Hernádi Judit. A történet időbeli áthelyezése azonban nem okoz törést, hiszen a történet ívét báli jelenetek sora adja - közölte Kozma Péter.

A Zeke Edit tervezte színpadkép meghatározó eleme az eldőlt, némileg már a földbe süppedt Eiffel-torony, s a történet változó hangulatát szemléltetik majd a felvonásonként változó, fehér-fekete, zöld, majd vörös-arany jelmezek is.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

színház

A MáSzínház KÖT-EL-ÉK – „Okos lány, túlteszi magát rajta!” előadásáról
színház

Interjú Pálffy Tibor színésszel külső-belső tényezőkről, színházi igazságról, és szerepről
avagy A spacio-temporalitás liminalitásának reprezentációja David Greig Prudenciájának Kovács D. Dániel által teremtett színpadi víziójában...
színház

Forgách András A játékos és a többiek című drámakötetének bemutatója

Más művészeti ágakról

Gimesi Dóra: Amikor mesélni kezdtek a fák
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon
Kertész Edina: A fotográfuslány – könyvbemutató


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés