bezár
 

zene

2011. 04. 03.
Shakespeare és a hip-hop: Shakespeare-szonettek a W. H. formáció előadásában
Művészetek Palotája, 2011. április 10. 20h
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Márkos Albert 2006 őszén alapította meg a W.H. formációt, hogy megmutassa, hogyan szólnának a legnagyobb drámaíró, Shakespeare versei a 21. század zenéjébe ágyazva. Az együttes énekese, a magyar hip-hop- és jazz-élet meghatározó hangja, MC Sena énekli, szavalja, rappeli és suttogja a bárd örök sorait, ezúttal a Művészetek Palotájában, április 10-én.

prae.hu

Az együttes nevét attól az úriembertől kölcsönözte, akinek Shakespeare a verseit ajánlotta - „To Mr. W. H.” - és akinek kilétéről annyi elmélet látott már napvilágot. Az egyre nagyobb hírnévre szert tévő projekt eredményeként a szonettek kiadásának 400. évfordulóján, 2009-ben az együttes megjelentette saját feldolgozásait, Shakespeare’s Sonnets címmel. Az album pozitív kritikákat kapott, több újságíró is kiemelte a 13 megjelent dal sokszínűségét, és a felvétel kiváló hangzását, hangminőségét.

A műfaji változatosságot a Művészetek Palotája közönsége is élvezheti, hiszen a koncerten ugyanúgy megjelenik a kortárs improvizatív zene, a klangfarbe Musik, a free jazz, a modern jazz, az abstract hip-hop és a spoken word, mint a nagysikerű albumon, a vájt fülűek pedig felfedezhetik a dalszerzők által elrejtetett zenetörténeti utalásokat. Shakespeare sorai eredeti formájukban, angolul hangzanak el, ám a versek facsimiléi mellett a magyar fordítás is megjelenik majd a kivetítőn. Az élményt a számos produkcióban bizonyító VJ, Vajna Balázs vizuális showja teszi teljessé.
W. H. - Shakespeare-szonettek
Az együttes tagjai mind szerteágazó zenei múlttal rendelkeznek, előadók és szerzők is egyaránt:

Dagadu Veronika Sena Ghánában született, édesanyja magyar, apja ghánai. Sena 2001-ben kezdte karrierjét Budapesten a freestyle hip-hop műfajában. Első albuma, „Sena First One” azonnali sikert hozott, s koncertek, fellépések egész sorát eredményezte.

Márkos Albert csellista, zeneszerző 1967-ben született Kolozsváron. Klasszikus zenei tanulmányait itt kezdte, és itt is fejezte be. 1992 óta improvizatív, kortárs, alkalmazott és kísérleti zenével foglalkozik, számost színpadi mű és film zeneszerzője. 1993 óta él Magyarországon.

Gryllus Samu 1976-ban született. 2001-ben diplomázott a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz – basszusgitár szakán. 2000 óta a bécsi Zeneakadémia zeneszerzői, valamint alkalmazott zene és média zeneszerzés szakán tanul.

G. Szabó Hunor 1979-ben született Mezőtúron. Érettségi után Pestre költözött, ahol zeneelméletet és zongorát tanult, ill. a magyar népzenével is foglalkozott. 1999-2004 között a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz-dob folytatta tanulmányait.
Vajna Balázs aka VJ Lee Unflyable – vetítés, videotechnika

Április 10., vasárnap 20.00
Fesztivál Színház
WH – Shakespeare-szonettek

Dagadu Veronika Sena – ének, szöveg, Márkos Albert – cselló, Gryllus Samu – basszusgitár, G. Szabó Hunor – ütőhangszerek, basszusgitár, Vajna Balázs aka VJ Lee Unflyable – vetítés, videotechnika

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

Kurt Rosenwinkel The Next Step Band (Live at Smalls, 1996) júliusban megjelent albuma és a Magyar Zene Házában októberben tartandó koncertje tükrében
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon
Borbély László zongoraművész és Zeneakadémista tanítványainak koncertje

Más művészeti ágakról

irodalom

Bemutatták Elena Poniatowska: Leonora – Leonora Carrington regényes élete című művét
Nemes Nagy Ágnes összegyűjtött gyerekversei
Összegző a prae.hu irodalmi rovatának 2024-es évéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés